Sanikhaber.com

İran Dini Lideri Ali Hamaney’ den Donald Trump’ a Ağır Sözler

İran Dini Lideri Ali Hamaney’ den Donald Trump’ a Ağır Sözler

İran dini lideri olan Ayetullah Ali Hamaney konuşmasın da Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump’ ı henüz toy ve tecrübesiz olarak eleştiri yağmuruna tuttu.

Dini lider Ayetullah Ali Hamaney, Amerika Birleşik Devleti’ nin yeni seçilen bu yönetiminin oldukça toy ve tecrübesiz olarak gören dini lider Ayetullah Ali Hamaney, Donald Trump’ ın ülkesi İran ile ilgili benimsediği tutumları dikkate alınmayacak yaygaralar olarak gördüğünü söylerek sözlerine devam etti. Gelen haberlere göre, Irak ve Suriye de yaşanan çatışmalar da hayatını yitirenlerin ailelerinin hazır olarak bulundurulduğu toplantı da söz alan dini lider Ali Hamaney, Amerika da bulunan Beyaz Saray’ a gelen yeni yönetim için serseri alemine yeni girip bıçak sallayan bir çocuk olarak nitelendirerek benzetmede bulundu. İran dini lideri Ali Hamaney, “Bunlar toy ve tecrübesizler. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Serserilik alemine yeni girenler gibi rasgele sağa sola bıçak sallıyorlar. Ağızlarının içinden tokadı yediklerinde o zaman dünyadaki hesap kitabın nasıl olduğunu anlarlar.” ifadelerini kullanarak sözlerine devam etti.

“Onlar Bize Değil Biz Onlara Tokat Atarız”

İran devriminin kuruluşundan bu yana geçtiğimiz 38 yıldan bu yana devamlı Amerika Birleşik Devleti’ nin düşmanca yaklaşımı ile karşılaşıldığını savunan Ali Hamaney, Trump adını ağzına almadan, “ABD’de yeni iş başına gelmiş bu adamın yaygaralarını dikkate almayın. Bunlar yeni şeyler değil. İran sağlam ayaktadır. Bilsinler onlar bize değil, asıl biz onlara tokattı atarız.” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ