Sanikhaber.com

Herekol Dağı’nda Terör Örgütü PKK’nın Kullandığı 38 Mağara İle Birlikte Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi

Herekol Dağı’nda Terör Örgütü PKK’nın Kullandığı 38 Mağara İle Birlikte Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi

Siirt’in Pervari İlçesi yakınlarındaki Herekol Dağı’nda 12 Haziran’da başlatılan operasyonlarda, PKK’lı teröristlere ait olduğu anlaşılan 38 mağara bulundu. Mağaralar güvenlik güçlerimiz tarafından kullanılamayacak hale getirildi.

Siirt Valiliği’nin , Siirt 3. Jandarma Komando ve Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugaylarının, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Güvenlik Korucuları tarafından ortak olarak 12 Haziran’da başlatılan ‘Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker-1 Operasyonu’ ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verildi:
“ Operasyon bölgesinde şu ana kadar PKK’lı teröristlerce kullanılan 38 mağara tespit edildi. Mağaralardan 3’ünün kış için kullanıldığı yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıktı. Mağaralarda yapılan arama çalışmaları son hız devam etmektedir. Mağaralarda yapılan aramalar sonucunda 1 ade Bixi, 6 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 750 adet bixi mühimmatı, 685 adet Kaleşnikof mühimmatı ile birlikte 15 adet el bombası, 345 adet büyük tüp, 48 adet küçük tüp, 10 el yapımı patlayıcı ve malzeme, 35 Kalaşnikof şarjörü, 18 varil akaryakıt, 2 adet jeneratör, 1 adet telsiz, 345 adet pil, 4 adet hilti, 197 karton sigara, çeşitli evrak ve fazla miktarda yiyecek ve yaşam malzemeleri bulunmuştur. Malzemeler olay yerinde imha edilmiştir. Ortak yürütülen operasyonlar 1 haftadır tam gaz devam etmektedir. Eli kanlı terör örgütünü silip atana kadar da operasyonlarımız hız kesmeden devam edecektir. ”

Geçtiğimiz haftada yapılan operasyonlarda da çok sayıda mağara bulunmuştu. Mağaralarda silahlar, el yapımı patlayıcılar, yaşam malzemeleri, tüp, pil vs. ele geçirilmiş, silah ve mühimmatlara el konulduktan sonra malzemeler imha edilmişti. Operasyonlar aynı kararlılık ve azimle devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ