Sanikhaber.com

Hakkarili Baba Boğaz Köprüsünü Görmeyi Çok İsteyen Kızını Maddi İmkansızlıktan Dolayı İstanbul’a Götüremeyince Bakın Ne Yaptı

Hakkarili Baba Boğaz Köprüsünü Görmeyi Çok İsteyen Kızını Maddi İmkansızlıktan Dolayı İstanbul’a Götüremeyince Bakın Ne Yaptı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hayatını sürdüren Aydın Güder, Boğaz Köprüsünün hayali ile yatıp kalkan kızını İstanbul’a götürmeye durumu yetmeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yaparak bir nebzede olsa kızını mutlu etti.

Hakkari’de yaşayan Güder ailesinin ikinci sınıfa giden minik kızları Yağmur, babasına İstanbul’daki Boğaz Köprüsü’nü çok merak ettiğini ve gidip görmek istediğini belirtti. Kızının bu isteğini yerine getirememenin üzüntüsü ile yaşamak istemeyen baba Aydın Güder, çareyi Boğaz Köprüsü’nü evine getirmekte aradı. Kendi imkanları ile yaptığı Boğaz Köprüsü’nün maketine ışık ve ses sistemi de yerleştiren Güder, geceleri kızı Yağmur ile birlikte martı sesleri eşliğinde Boğaz Köprüsü’nün ışıklarına bakarken hayal kuruyor.

Kızı Yağmur’un Boğaz Köprüsü’nü görmek istediğini belirten baba Aydın Güder, “Maddi imkansızlıklardan dolayı onu İstanbul’a götüremedim. Kızım için maketini yaptım. Kızım bana Boğaz Köprüsünü merak ettiğini, oradaki martı ve vapur seslerini duymak istediğini söyleyince, kızım sana aynısını burada da yapacağım dedim. İki buçuk gün uğraştım ama değdi. Köprünün uzunluğu 2 metre 10 santimetre. Bir tane perde kornişi, 3 adet şemsiye, led ışıklar ve ses sistemi kullandım. Boğaz Köprüsü’nün havasını oluşturmaya çalıştım” diyerek anlattı.

Kızı Yağmur’un yaptığı köprüyü çok sevdiğini söyleyen baba Güder, “Kızım köprünün gerçeğini görmek istiyor. Nasip olursa, inşallah bir gün kızımı İstanbul’a götürüp Boğaz Köprüsü’nden geçirmeyi düşünüyorum” dedi.

Güder, yaptığı köprüyü komşularının ve Yağmur’un arkadaşlarının çok beğendiğini ifade ederek, “Çocuklar hep televizyondan İstanbul’u görüyorlar ve merak ediyorlar. Birkaç kişi benden aynısını yapmam için sipariş de verdi. Görenler çok beğeniyor. Destek verilirse kızım Yağmur gibi İstanbul’u görmek isteyen çocuklara köprüler yapabilirim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ