Sanikhaber.com

Galatasaray Brumayı Bonuslarla Birlikte 15 Milyon Euroya Alman Kulübü Leipzig’e Sattı

Galatasaray Brumayı Bonuslarla Birlikte 15 Milyon Euroya Alman Kulübü Leipzig’e Sattı

Galatasaray’da transfer gelişmesi. Portekizli yıldız Armindo Bruma, Almanya Bundesliga liginden Leipzig’e satıldı Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Bruma’nın Leipzig’e bonuslarla birlikte 15 milyon Euro’ya satıldığını duyurdu. Alman kulübü de genç oyuncuyla 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Galatasarayda divan kurulunun bitmesinden sonra Başkan Dursun Özbek basın üyelerinin sorularını yanıtladı. Özbek Brumanın 15 milyon Euro bedelle Leipzige satıldığını açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, transferler konusundan çalışmalara başladığını ifade ederek Bruma ile ilgili şu anda KAP açıklaması giriyoruz. Brumanın şu an sözleşmesini bitirdik. Transferini gerçekleştirdik diye zannediyorum. İstediğimiz şartlar kabul edildi. Bonuslarla beraber 15 milyon Euro civarında oldu. Sneijder bizim hala futbolcumuz. Sayın Igor Tudor ile ilgili konuları kendisine sorarsınız. Ergin Ataman ise bize çok uzun süre hizmet verdi ve şube ile ilgili Can Topsakaldan daha doyurucu bilgi alırsınız diye belirtti.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarıyla birlikte yaklaşık iki haftadır Bundesliga ekiplerinden RB Leipzig ile görüşen Bruma, 15 milyon Euro bedelle Galatasaraydan ayrıldı.

Leipzig Bruma Transferini Resmen Açıkladı

Alman kulübü Leipzig, Bruma’nın transferini resmen açıkladı. Portekizli futbolcu ile 5 senelik sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Galatasaray, Transferin Maliyetini KAP’a Bildirdi

Galatasaray Kulübü de KAP’a transferin mali detaylarını bildirdi.

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Profesyonel futbolcularımızdan Armindo Tue Na Bangna (Bruma)’nın transferi konusunda RasenBallsport Leipzig GmbH (RB Leipzig) kulübü ile aşağıda yer alan bonuslar ve özel maç gelirleri de dahil toplam 15.000.000 Euro karşılığında anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre transfer bedeli, bonuslar ve özel maç sözleşmesi gelirleri aşağıdaki gibidir;

*Transfer Bedeli 12.500.000 Euro (net)

Bonuslara istinaden maksimum 1.500.000 Euro (net) olmak üzere,

-RB Leipzig kulübünün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 500.000 Euro net

-RB Leipzig kulübünün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 250.000 Euro net

-Futbolcunun forma giyeceği yirmibeşinci resmi maça istinaden 250.000 Euro net

-Futbolcunun forma giyeceği ellinci resmi maça istinaden 250.000 Euro net

RB Leipzig kulübü ile özel maç sözleşmesine istinaden 1.000.000 Euro (net)

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kârın %25’i Sporting’e

Galatasaray, bonuslarla birlikte 12 milyon Euro’ya transfer ettiği Bruma’nın Leipzig’e satışından elde ettiği kârın %25’ini Portekizli futbolcunun eski kulübü Sporting’e verecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ