Sanikhaber.com

Fransız Lastik Üreticisi Michelin 3D Yazdırılabilen Havasız Ve Jantsız Lastikleriyle Geliyor!

Fransız Lastik Üreticisi Michelin 3D Yazdırılabilen Havasız Ve Jantsız Lastikleriyle Geliyor!

Michelin, 3D Yazdırılabilen Havasız Ve Jantsız Lastikleriyle Geliyor !

Küresel lastik firması Michelin, yeni Vision tarzı ile yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Bu hafta firma tarafından ortaya atılan fikirde, havasız, jantsız, kişiselleştirebilir ve organik bir tekerliği ortaya çıkardır. Önce bu ilginç ve eşsiz lastiklerin nelerle üretebileciğine bir göz atalım. Doğal kauçuk, bambu, kağıt, teneke, kutular, ahşağ, elektronik ve plastik atıklar, saman, atık lastikler, kullanılmış metal malzemeler, biraz deneyim ve son nesil teknoloji…
Vison lastiklerinin şekli, mercanlarda bulunan doğal hücresel yapıya özenen bir tasarım kullanıyor. Lastiklerin zemine göre yumuşaması yada sertleşmesinin mümkün olduğundan, patlama yada parçalanması gibi durumlar ortadan kalkıyor.
Lastiğin iç ve dış tasarımı yayınlandı. Michelin yeni sayfa açtıracak ve son modem lastikleri üretim testlerinden başarıyla geçmeyi başardı.
Fransız şirket Michelin, yapılan bu son teknoloji modellerin en şaşırtan kısmı ise deşarj özelliğine sahip olması gerek. Vision, durumu izleyen ve bir mobil uygulama sayesinde kullanıcılara rapor veren sensörlerle tasarlanmış durumda. Sürücüler, gidecekleri bölgeye göre bir Visioan istasyonuna uğrayıp 3D yazıcılar sayesinde istediklerine lastik moduna geçiş yapıp yollarına devam edebiliyor. Tüm bu işlemlere ilişkin Michelin, bir video paylaşmış durumda haberimizin devamında bulabilirisiniz.
Michelin, gündeme gelen teknolojisini ne zaman yada nasıl üreteceği hakkında bir bilgi vermedi fakat, üretiminden kullanımına kadar tüketici dostu olduğunu gösteren ürün için biraz daha zamanın geçmesinin gerektiği oldukça açık.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ