Sanikhaber.com

Fransa’nın Başkenti Paris’te Bulunan Meşhur Notre Dame Katedralinden Silah Sesleri Yükseldi

Fransa’nın Başkenti Paris’te Bulunan Meşhur Notre Dame Katedralinden Silah Sesleri Yükseldi

Fransa’nın Başkenti Paris’te gergin dakikalar yaşanıyor. Şehrin ünlü Katedrali Notre Dame’dan silah sesleri yükseldi.

Gelen bilgiler ışığında; ünlü katedralin dış güvenliğinden sorumlu olan güvenlik güçleri, kendilerine çekiç yardımıyla zarar vermek isteyen bir saldırganı vurarak etkisiz hale getirdi. Yaşanan olayda bir polis memuru hafif bir şekilde yara alırken, etkisiz hale getirilen çekiçli saldırgan ise yaralı olarak kurtuldu. Saldırganın neden böyle bir davranış sergilediği henüz bilinmiyor.

Güvenlik güçleri yaşan olayın ardından olay yerinin etrafını güvenlik çemberine aldı. Sivil vatandaşlara olay mahalinden uzak durması yönünde çağrıda bulunan polisler, olayla alakalı olarak terör soruşturması başlatıldığı bilgisini paylaştı.

Saldırı esnasında Katedralin içinde bulunan vatandaşlardan yaralanan olmadı. Polis güvenlik tedbiri amacıyla sivil vatandaşlardan ellerini başlarının üzerine kaldırarak beklemeleri talebinde bulundu.

Londra’da geçtiğimiz hafta düzenlenen terör saldırılarının ardından Bir çok avrupa ülkesi gibi Fransa’da güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarmış durumda. Yetkili kişiler, vatandaşların aşırı kalabalık olan bazı turistik noktalardan uzak durmalarını istedi. 2015 yılından beri gerçekleşmiş olan bir dizi terör saldırısının sonucu olarak Fransa, olağanüstü hal ilan etmeye karar vermişti. Günümüzde halen Fransa’da OHAL devam etmekte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ