Sanikhaber.com

Fetullah Gülen’in Kağıt Mendili Yapılan Aramalar Sonucunda ’Erzurum Kasası’ Olarak Bilenen ’Habbab Hoca’ Lakaplı Ünal Üneş’den Çıktı

Fetullah Gülen’in Kağıt Mendili Yapılan Aramalar Sonucunda ’Erzurum Kasası’ Olarak Bilenen ’Habbab Hoca’ Lakaplı Ünal Üneş’den Çıktı

FETÖ/PDY terör örgütüne karşı devam eden soruşturmalar çerçevesinde Erdal Şenetiler, 9 Mayıs 2016 günü tutuklanarak cezaevine kondu. Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’ suçundan 15 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan Erdal Şenetiler hakkında hazırlanan iddianamede, Erzurum’daki örgüt yurtlarında kalan öğrencilerin ifadeleri alındı. Yurtta kalan öğrenci ifadesine göre haftanın bir kaç günlerinde ’önemli abi’ olarak sohbet gerçekleştiren kişinin Erdal Şenetiler olduğu anlaşıldı.

İddianamede ’bilgi sahibi’ olarak dinlendiği söyleyen  S.B. vermiş olduğu ifadede “Erdal abi dedikleri, İzmirli birisi gelirdi. Bu şahıs geldiğinde yurt müdürü dahil saygıda kusur etmemeye çalışırlardı. Bu şahıs için ’çok büyük abi’ derlerdi. Fethullah Gülen cemaati mensubu olduklarını düşündüğüm esnaf kişiler her hafta akşam vakitlerinde yurda gelirlerdi. Bu zamanlarda yurdun önü lüks otomobille doluyordu. Bu şahıslar geldiğinde sinevizyon ile Fethullah Gülen videolarının izletildiğini gördüm. Erdal abi dediğim kişi bu şahıslara da sohbet verirdi. Öğrencilerin bu sohbetlere girişi yasaktı.” dedi.

GÜLEN KAĞIT MENDİL GÖNDERMİŞ

ByLock kullandığı belirtilen ve Erdal Şenetiler’in örgütün ’Erzurum kasası’ olarak bilenen ’Habbab Hoca’ lakaplı Ünal Üneş’e, örgütün elebaşı Fethullah Gülen’in kağıt mendilini ABD’den getirdiği de ABD’den Türkiye’ye getirdiği iddia edildi. Buna göre, başka bir FETÖ/PDY davasında yargılanan Sevilay Üneş’in evinde yapılan arama çalışmalarında “Muhterem Habbab Hocama verilecek, Gön: Erdal Şenetiler (ABD hediyesi)” yazılı beyaz zarf içerisinde beyaz kağıt mendil bulundu. Yine başka bir FETÖ davasının firari sanığı olan Ünal Üneş’in yakını olan Sevilay Üneş’in evinde bulunan mektuba el konuldu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ