Sanikhaber.com

FETÖ/PYD Örgütüne Bağlı Kaynak Holding Hakkında Şok Karar 39 Kişi Tutuklandı

FETÖ/PYD Örgütüne Bağlı Kaynak Holding Hakkında Şok Karar 39 Kişi Tutuklandı

Paralel Devlet Yapılanması bünyesinde çalıştığı sebebiyle Kaynak Holdinge ilişkin yapılan soruşturmada holdingin eski yönetici ver ortaklarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 39’una tutuklanma talebi istendi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PYD bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle sürdürülen soruşturma kapsamında Kaynak Holding’in bünyesinde olan 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticileri ve ortaklarının da bulunduğu zanlılarla ilgili operasyonda gözaltına alınan 40 zanlının emniyette işlemleri tamamlandı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerden sonra Adalet Sarayına gönderilen 40 zanlının, soruşturmayı yürüten, Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu savcısınca ifadelerine başvuruldu.

40 ZANLIDAN 39’U TUTUKLANDI

Cumhuriyet Başsavcılığı, 40 zanlı birinin ifadesi alınmasından sonra serbest bırakırken, 39 zanlı ‘’terör örgütüne mensup olmak’’ ve ‘’terör örgütüne para sağlamak’’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti

 DİJİTAL VERİLER SAVCILIĞA VERİLDİ

Kaynak Holdinge yönelik soruşturma kapsamında, holding ve bağlı şirketlerde yapılan aramalar sonucunda elde edilen dijital veriler için emniyetin hazırladığı 1071 sayfalık raporun savcılığa verildiği söylendi.

 KAYYUM ATANMASINA RAĞMEN 128 ZANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKMIŞTI

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Kaynak Holdinge yönelik soruşturma kapsamında, FETÖ/PYD kapsamında faaliyet gösterdiği için kayyum atanan holdinge bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticilerinin de içlerinde bulunduğu 128 zanlı hakkından gözaltı kararı çıkmıştı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul merkezli 7 farklı şehirde 103 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 40 kişi gözaltına alındı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ