Sanikhaber.com

FETÖ’nün 15 Temmuz Darbe Girişiminde Genelkurmay Karargahı’nda Yaşananlara İlişkin Davanın 15’inci Celsesine Başlandı

FETÖ’nün 15 Temmuz Darbe Girişiminde Genelkurmay Karargahı’nda Yaşananlara İlişkin Davanın 15’inci Celsesine Başlandı

FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da Darbe girişiminde bulunduğu sırada, Genelkurmay Karargan’ında ortaya çıkan olaylar doğrultusunda içlerinde Yurtta Sulh Konseyi üyelerininde bulunduğu 221 sanığın tutuklu ve tutuksuz şekilde Ankara Sincan 17. Ağır Ceza Mahkemesi Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde yer alan salona sanıkların tarafları ve avukatları tarafından intikal edildi.
15 Temmuz Davasının 15. oturumu, önceki Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı 1. İstihbarat Analiz ve Değerlendirme Başkanı Tuğamiral Sinan Sürer’in konuşmasıyla start verildi.

“Oğlumun Katili Karşımda Duruyor”
15 Temmuz günü Darbe yapmaya çalışan darbeci askerler eşliğinde sivil halka ateş ettiği kameralarla kanıtlanmış olan Sürer’in savunması anında, Genelkurmay Karargahı’nda şehit olan sivillerden bir tanesinin annesi fenalık geçirdi. Şehit annesi, sağlık ekipleri tarafından kontrol altına alınarak salondan uzaklaştırılırken “Oğlumun katili burada, karşımda.” diye seslendi.

Duruşmada, Darbeci Sürer’in daire başkanı amiri olduğu yurt dışında bulunan askeri ataşelere, “Ataşeler” WhatsApp grubu üzerinden  “Arkadaşlar, TSK yönetime el koymuştur. Bunu tüm muhataplarınıza derhal iletin.” diye duyurduğu ve karşı tarafın çocuğununda “Emredersiniz.” diye cevap verdiği konuşuluyor.

Adil Öksüz’ün Öncülüğünde Darbe Toplantısı
FETÖ Terör Örgütünün haberleşme aracı olan ByLock’u kullanmış olduğu da ortaya çıkarılan Sürer’in, Konutkent’te bulunan villada Adil Öksüz öncülüğüyle gerçekleştirilen darbe planı için toplantıda yer bulunduğu da söyleniyor.

“GEREKİRSE HAVA KUVVETLERİ BU ÜLKEYİ YERLE BİR EDER”
Bir itirafçının savunmasında, Şahin’in darbenin başarılı olması için; “Gerekirse Hava Kuvvetleri bu ülkeyi yerle bir eder.” dediği söyleniyor. Sürer gibi mahkemeye çıkıp savunma yapması beklenilen Şahin’inde darbeyi planlayan gerçekleştiren Yurtta Sulh Konseyi üyeleri arasında bulunduğu söyleniyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ