Sanikhaber.com

Fenerbahçe Basketbol Yeni Formülünü Buldu! Fenerbahçe – Doğuş Grub Birleşiyor!

Fenerbahçe Basketbol Yeni Formülünü Buldu! Fenerbahçe – Doğuş Grub Birleşiyor!

Basketbolda Güçler Birleşiyor : Fenerbahçe, Doğuş Grubu İle Birleşecek !

Fenerbahçe Başkan’ı Aziz Yıldırım gerçekleşen mali genel kurulunda yaptığı açıklamada basketbol takımının Ülker Grubu ile gerçekleştirdiği gibi bir anlaşmayı yeniden hayata geçireceklerini ve bu anlaşmanın 3 yıl süreceğini söyledi.

Aziz Yıldırım bu birleşme hakkında ise, 

Bu sezon Avrupa’da kazandığımız kupa sonucunda Fenerbahçe basketbol bütçesi arttı ve 30 milyon euroya ulaştı. Doğuş grubu ile daha önceden Ülker Grubuyla yaptığımız anlaşmalardan birini gerçekleştireceğiz. Anlaşmalar tamamlandı, Fenerbahçe artık Fenerbahçe Doğuş olarak spor hayatına devam edecek. Bu yapılan anlaşma 3 yıl boyunca geçerli olacak ve bütçenin yarısı Doğuş Grub tarafından karşılanacak. Doğuş Gruba teşekkür ediyorum.”

”Basketbol takımı gelecek vaad ediyor fakat futbol takımı ise başarız. Bunun suçlusu benim. Benim kendime ait bir tane arabam var, 4-5 yılda bir kez yenilerim. Bizim oyuncu diye takıma kattığımız adamın 3 tane arabası var,katı var, yatı var bu adam 20 yaşında. Fenerbahçe’den kazandığı parayı gidip organizatörlere kaptırıyor. Kulüpler mağdur, Bosman’dan bu yana spor kulüpleri mağdur, bunu UEFA’ya defalarca anlattım. Ocak ayından bu zamana kadar Samandıra’ya gitmiyorum, kendileri kendi göbeklerini kessinler dedik ama kültür seviyeleri tam düzeyde olmadığı için olmadı. Bu sezon herşeyimizi Samandıra’ya yatıracağız ve önümüzdeki Mayıs ayında gerçekleştirelecek kongreyle başarılı olmak için uğraşacağız.”

Avrupa Şampiyonluğu sonrasında Şenol Güneş’in kendilerini tebrik ettiğini söyleyen Aziz Yıldırım, ”Şenol Güneş, Obradovic ve bizleri tebrik eden bir kağıt gönderdi. Ben de onun karşılığında Fenerbahçe sembollü kağıtla Şenol Güneş adına tebrik kağıdı gönderdim.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ