Sanikhaber.com

Fedakar Baba Engelli Oğlunun Eğitimini Sürdürdüğü Okulda Hademelik Yapıyor

Fedakar Baba Engelli Oğlunun Eğitimini Sürdürdüğü Okulda Hademelik Yapıyor

Kocaeli Kandıra’da ikamet eden 47 yaşındaki Ayhan Yaşar ortaokul eğitimini sürdürmekte olan ‘Spina Bifida’ (ayrık veya açık omurga) hastası ve yaşı 15 olan oğlu Sezer Yaşar’ın okulda rahat olması eğitimini güzel tamamlayabilmesi adına 4 senedir çocuğunun okuduğu okulda hademelik yapıyor.

Önceden uzun süre inşaat sıva ustası olarak çalışan baba, oğlu TEOG sınavında başarılı olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Uzun yıllar inşaatlarda sıva ustası olarak çalışan Yaşar, oğlunun TEOG sınavında aldığı sonuçla gurur duyduğunu belirtti.

“EŞİM ZORLANINCA BEN TAŞIDIM”
Oğlu yürümekte zorlandığı için çocuğunu kucağında taşıyan eşinin bel fıtığı hastalığı geçirmesinden dolayı 4 yıl önce çalıştığı işini bırakıp oğlunun okuluna geçen Ayhan Yaşar, şu an oğlunun TEOG sınavından güzel sonuç almasının sevincini yaşıyor.

Oğlunun doğuştan ‘spina bifida’ hastalığı olduğunu ve bu hastalığın oğlunun eğitimine engel olamayacağını dile getiren fedakar baba şu şekilde konuştu:
“Sezer’i küçükken, annesi alıp bebek arabasıyla okula getiriyordu. Sınıfı ikinci katta olduğu için eşimin çıkarması gerekiyordu. Eşim zorlanmaya başladı, bel fıtığı rahatsızlığı vardı. Çocuğumun eğitimine devam edebilmesi için okula hademe olarak çalışmak için müracaat ettim. Bir yıl hademe olarak çalıştıktan sonra zar zor bir araba aldık. 4 yıldır sözleşmeli hademe olarak çalışıyorum.”

“YANINDA OLMAM GEREKİYOR”

Ve baba Yaşar şöyle devam etti:
“TEOG’da aldığı puanla Sezer daha iyi okullarda okuyabilir ama imkânım olmadığı için belki götüremeyeceğim. Çocuğumun İzmit’te okuması için bir ev açmam gerek, diğer çocuğum da üniversiteye gidecek. Çocuğumun gideceği yeni okulda çalışabileceğim meçhul. Kalıcı bir işim olursa çocuğuma daha iyi eğitim vermek için elimden geleni yaparım. Sezer’in ihtiyaçlarını karşılamam için benim onun yanında olmam gerekiyor.”

“BABAMIN ÇOK KATKISI VAR”
Tasvire Hurşit Günel Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Sezer Yaşar ise şu şekilde konuştu, “Şu an hedefim İzmit ya da şehir dışında okumak. Kandıra gibi küçük bir yerde okumak için bu puanları kazanmadım” dedi. Babasının fedakârlığıyla okula gidebildiğini belirten Yaşar, “Babamın, okulumda çalışmasının eğitimime büyük katkısı var. Bir güven hissediyorsun, kütüphaneye gitmem gerekiyor, babam beni kucağına alıp götürebiliyor. Her şeyi daha rahat, çok çabuk öğrenebiliyorum”

Anne Nagihan Yaşar ise,
“Ben çocuğumu taşıyamadığım için eşim işini bırakmak zorunda kaldı. İşine devam etse çocuğumuzu okutamayacağız. Yetkililerimizden çocuğumuzun okuyabilmesi için eşime iş imkânı istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ