Sanikhaber.com

Evladı Olmadığı İçin Kimse Defnetmez Endişesiyle Ölmeden Mezar Taşını Diktirdi

Evladı Olmadığı İçin Kimse Defnetmez Endişesiyle Ölmeden Mezar Taşını Diktirdi

Muğla ’nın Ula ilçesinde yaşayan 105 yaşındaki Mestan Ölmez, 90 yıldır evlat hasreti çekerek yaşıyor. 16 yaşında evlenen fakat çocuk sahibi olamayan Mestan Ölmez, evladı olmadığı için kimse defin etmez endişesiyle ölmeden mezar taşını hazırlattı.

Gökçe Mahallesi ‘nde yaşayan 105 yaşındaki Mestan Ölmez, 16 yaşında ilk evliliğini yaptı. Fakat eşini genç yaşta toprağa verdi. İkinci kez evlenen Mestan Ölmez, eşinin rahatsızlığı sebebiyle maalesef çocuk sahibi olamadı. 7 yıl önce eşi vefat eden 105 yaşındaki çınar hayatını yalnız sürdürüyor. 90 yıl evladı olmamasının üzüntüsünü yaşayarak geçiren Ölmez, babalar gününü de eşinin ve kendisi için yaptırdığı mezar taşının başında geçirdi.

Hayatta evlat sahibi olamadan öleceğini söyleyen Mestan Ölmez, babalara ve evlatlara seslenerek, birbirlerinin kıymetini iyi bilmeleri gerektiğini söyledi. Ölmez, “Eğer bir evladım olsaydı hayat bana daha başka olurdu. Ama napalım, Rabbim bize kısmet etmedi. 105 yaşındayım ve hayatta kimsem yok. Yakın akrabalarım ve tanıdıklarım bana bir çok konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. 90 yıldır evlat hasreti çekiyorum.”

Eşinin mezarı başında dua eden Mestan Ölmez, “ Yakında yanına geliyorum” diyerek hayat arkadaşına seslendi. 7 yıl önce kendisi için mezar taşı yaptıran Ölmez , “Mezar taşımı eşimin yanına koydurdum. Bazen gidip hem eşimin mezarını ziyaret ediyorum hem de mezar taşıma bakıyorum” dedi.

Öte yandan 105 yaşındaki bu koca çınar, uzun yaşamasını ise sürekli yürüyüş ve sık sık yoğurt yemeyle ilişkilendirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ