Sanikhaber.com

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener’ den CHP’ nin Düzenlediği Adalet Yürüyüşü Hakkında Açıklama Geldi

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener’ den CHP’ nin Düzenlediği Adalet Yürüyüşü Hakkında Açıklama Geldi

Eski Milliyetçi Hareket Partisi Meral Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdarığlu’ nun önderliğinde yapılan ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatmasına karşın “Bugünün güçlüleri bir zamanlar, o günün güçlülerine karşı ‘güçlünün hukuku değil, haklının hukuku. Adalet herkese bir gün lazım olur’ derlerdi. Ülkemizde ana muhalefet lideri “adalet” pankartı ile yürümek zorunda kalıyorsa, herkesin durup düşünmesi gerekir. Huzur ve adalet tesis edilmelidir “ifadelerini kullandı.

Eski MHP Milletvekillerinden olan Meral Akşener, kendi twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından başlatılmış olan Ankara Güvenpark’ tan başlayıp İstanbul’ a kadar ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatmasına karşın açıklamalar da bulundu. Eski MHP Milletvekili Akşener, “Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi tartar. Bugünün güçlüleri bir zamanlar, o günün güçlülerine karşı “güçlünün hukuku değil, haklının hukuku. Adalet herkese bir gün lazım olur” derlerdi. Ülkemizde hiç değişmeyen tavır, “adalet,hukuk ve demokrasi” diyerek iktidara gelenlerin gücü sürdürmek için bu taleplerini unutmalarıdır. Ülkemizde ana muhalefet lideri “adalet” pankartı ile yürümek zorunda kalıyorsa, herkesin durup düşünmesi gerekir. Huzur ve adalet tesis edilmelidir” ifadelerini sözlerine ekledi.

Meral Akşener Kimdir?

18 Temmuz 1956 yılında İzmit Gündoğdu da dünyaya gelen Türk siyasetçi, eski TBMM Başkanvekili ve İçişleri Bakanıdıydı. 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinden MHP milletvekili seçilerek mecliste yer almıştır.Kasım 2015 genel seçimlerin de ise partisi olan MHP’ den milletvekili adayları arasında gösterilmemiştir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ