Sanikhaber.com

Erzurum’da Akıl Almaz Olay ! Engelli Kardeşine Tecavüz Eden İmam ve Kardeşi Tutuklandı

Erzurum’da Akıl Almaz Olay ! Engelli Kardeşine Tecavüz Eden İmam ve Kardeşi Tutuklandı

Erzurum’da imamlık görevi yapan Ahmet B.(32) ve Muhammet B.(29)’nin zihinsel engeli bulunan kardeşleri H.B’ye tecavüz ettiği ortaya çıktı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Ahmet B. Ve Muhammet B. için ayrı ayrı 15 yıl hapis cezası verildi. 2. Ağır Ceza Mahkeme’sinde görülen davada sonuca bağlanan kararda, tecavüze uğrayan şahsın en güvenli olması gereken yerin verdiği kolaylık ve teşvikten ötürü verilen cezanın alt sınırdan bağımsız olduğu gerekçe olarak gösterildi.

Yakutiye ilçesinde iki ağabeyi ile yaşayan H.B. polise ihbarda bulunarak, imam olan Ahmet B. Ve Muhammet B.’nin kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Zihinsel engeli bulunan H.B., Kars’ta imamlık görevi yapan ağabeyi Ahmet B.’den hamile kaldığını ve bebeği aldırmak suretiyle kürtaj yaptırdığını söyledi. Mağdur H.B.’nin söylediklerine göre Muhammet B.’den de fiziksel şiddet gördüğü ve bir süre Kadın Sığınma Evi’nde kaldığı gelen bilgiler arasında. Kadın Sığınma Evi’nde de N.U. adlı kurum görevlisi  tarafından aracılık edilen iki kişinin daha H.B.’ye tecavüz ettiği anlaşıldı. H.B.’nin ihbarı sonrasında adrese gelen polis ekipleri H.B.’den alınan bilgiler üzerine N.U. ve tecavüzcü 4 kişi tutuklandı. Savcılık ve Sorgu Hakimliği’nde H.B.’nin ağabeyleri olduğu bilinen imam Ahmet B. ve Muhammet B. İşledikleri suçu itiraf etti. Suçlarını itiraf etmeleri ile birlikte utanmadan zor kullanmadıklarını söylediler. Diğer sanıklar ise yaptıkları savunmada olayın para karşılığı gerçekleştiğini söylediler. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava da, H.B.’nin kardeşleri haricindekiler serbest bırakıldı. Ahmet B. ve Muhammet B. her duruşmaya kesintisiz katılmak şartıyla 7 ay sonra serbest bırakıldı. Bu sürede imamlık görevi yapan Ahmet B., görevinden ihraç edildi. Sonrasında mahkemede görülen davada Ahmet B. ve Muhammet B., kardeşlerinin kendilerine iftira attığını söylediler. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan son duruşmada ise, normalde 10 ar yıl verilen cezalar, kardeşlerine karşı işledikleri bir suç olduğu için 15’er yıl olarak karar verildi. N.U.’ya ise 3 yıl hapis ve 140 lira para cezası verildi.

Verilen kararla ilgili olarak mahkemenin bildirdiği gerekçe raporunda;
Bu eylemlerin mağdurun en güvende olacağı ortam içerisinde, ortamın verdiği kolaylıkla işlemeleri, sanıkların işledikleri suçları kasten, bilerek ve isteyerek gerçekleştirdikleri, sanıkların işledikleri suçları kabul etmemeleri ve pişman olmadıkları neticesinde karar verilmiştir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ