Sanikhaber.com

Erkan Petekkaya Beşiktaş’ın Şampiyon Olmasıyla Beraber Bir Jestte Bulundu!

Erkan Petekkaya Beşiktaş’ın Şampiyon Olmasıyla Beraber Bir Jestte Bulundu!

Oldukça sıkı bir Beşiktaş fanatiği olduğu bilinen ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, takımının şampiyonluğunu İstanbul’un en işlek caddelerinden birinde dev bir reklam panosuna mesaj yazdırarak kutladı. İş dünyasının merkez noktalarından sayılan Zincirlikuyu’da dev bir pano kiralayan sanatçı, “Şampiyon Beşiktaşımıza Şampiyonlar Ligi’nde başarılar dilerim” şeklinde yazılı pano astırdı.

Tatil amacıyla gittiği Hindistan’a sanatçının yardımcılarına talimat vererek panoyu hazırlattığı öğrenildi. Sanatçının reklam verdiği dev alanın aylık kirasının 200 bin TL civarında olduğu söylentisi mevcut.

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

12 Aralık 1970 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Aslen ise Diyarbakırlı olan oyuncu küçüklüğünün büyük bölümünü İstanbul’da geçirmiştir. İlkokul ile Liseyi bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanmıştır.

1993 tarihinden itibaren Devlet Tiyatrolarında kadrolu olarak çalışmaya başlamış 1994 tarihinde Kamera Şakası programları sunuculuğu yaparak Televizyon hayatına girmiştir. 1998 tarihinde ilk defa dizide yer almıştır. Aynalı Tahir ile Güzel Günler dizileri onun ilk dizilerinden olma özelliği taşımaktadır. 2001 yılında Aşkına Eşkıya isimli dizide oynamıştır. 2003 tarihinde ise Serseri isimli dizide oynadı ve ekranların tanınan dizi oyuncularından biri olmayı başardı. 2005 tarihinde en önemli rollerinden birini Gelincik isimli dizide oynayarak sağlamıştır. Aynı yıl içersinde Köpek isimli dizide Yılmaz karakterini canlandırarak En iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

2008 tarihinde Beren Saat ile Yavuz Bingöl’ün başrolünü paylaştığı Gecenin Kanatları isimli Sinema Filminde ilk kez rol aldı. Sinema filminin ardından yoğun bir şekilde televizyonlardaki dizilerde oynadı.Bunların başlıcaları Hanımıfın Çiftliği, Bahar Dalları ve Sonbahar isimli diziler oldu.En fazla ses getiren dizisi ise Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizi olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ