Sanikhaber.com

Eren Erdem Bülent Arınç’ın Damadının Salıverilmesi Hakkında: “Diğer FETÖ Tutukluları Çadırda Mı Yaşıyorlar?”

Eren Erdem Bülent Arınç’ın Damadının Salıverilmesi Hakkında: “Diğer FETÖ Tutukluları Çadırda Mı Yaşıyorlar?”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Eren Erdem, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in tahliye kararı üzerine, “Damat bey sabit ikameti olduğundan ötürü 3 gün sonra tahliye oldu. Sözcü gazetesi çalışanları çadırda mı yaşıyorlar?” sorusunun yanıtsız kalmamasını istedi.

Eren Erdem, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın cevaplamasını istediği önergede “Adalet damadın temelidir, anlayışına mı geçtik? Bülent Arınç’ın bazı şeyleri açığa çıkarmasına karşı duyulan çekinceden mi damat serbest bırakılıyor?” şeklinde konuştu. Erdem Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a şu soruları da sordu:

■ 221 gündür tutuklu olanAkın Atalay, Murat Sabuncu, Kadri Gürsel, Güray Öz, Hakan Kara, Turhan Günay, Musa Kart, Önder Çelik, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör; 160 gündür cezaevinde olan Ahmet Şık ve haftalardır tutuklu bulunan Yunus Emre İper ve Oğuz Güven, sabit bir ikametgah gösteremediğinden ötürü mü serbest bırakılmıyor? O halde bu kişiler çadırda yaşıyor olmalı.

■ Sözcü Gazetesi çalışanlarından muhabir Gökmen Ulu ve internet sitesin sorumlu müdür Mediha Olgun, 2’şer defa ağırlaştırılmış müebbeti istenen Atilla Taş ve gazeteci Murat Aksoy 150’den fazla gazeteci göçebe hayatı sürdürdükleri için mi hala cezaevinde tutuluyor?

■ Damadın serbest bırakılma gerekçesi neden öğretmen arkadaşlar, 3 günlük erler veya sadece bankaya para yatırdığı için bebeğiyle hapse atılan anneler için uygulanmıyor?

■ Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in 3 gün tutukluluk süresinin ardından salıverilmesi, Arınç’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in FETÖ’ye dağıttığı arsaları açıklayacak olduğu için mi gerçekleşti?

■ Parti teşkilatı içinde siyasette bulunan şahısların damatları için ‘cezai ehliyeti ortadan kaldıran’ özel bir KHK yürürlüğe sokmayı düşünüyor musunuz?

Şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ