Sanikhaber.com

Enis Berberoğlu Kayınpederinin Vefatı Üzerine Maltepe Cezaevinden Bir Günlük İzin Aldı

Enis Berberoğlu Kayınpederinin Vefatı Üzerine Maltepe Cezaevinden Bir Günlük İzin Aldı

Kayınpederinin vefat etmesi üzerine cenazeye katılması için sadece bir gün izin verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi’nden cenazenin yapıldığı yere gitti. Berberoğlu, 84 yaşında hayata gözlerini yuman kayınpederi Murat Aydın’ın cenazesinde yer aldı.

Geniş güvenlik önlemleri alınarak cezaevinden minibüs ile dışarıya çıkarılan Berberoğlu cenaze törenin yapılacağı yer olan Gaziosmanpaşa’ya götürüldü.

Kayınpederinin cenazesine katılmak için bir gün izin alan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, camide taziyeleri kabul etti. Geniş güvenlik önlemleri alınarak Küçükköy Merkez Camii’ne götürülen Berberoğlu’nu eşi Oya Berberoğlu camiide karşıladı.

Enis Berberoğlu, babası vefat eden eşi Oya Berberoğlu’na sımsıkı sarıldı. Cenazeye bir çok sayıda CHP milletvekili de katıldı.

Berberoğlu camiye girişinde yapmış olduğu açıklamada, “Yürüyüş yapanlara teşekkür ediyorum. Kayınpederim bana eşimi hediye etti. Ben de ona torun hediye ettim. Yapılan yazışmalar ve bakanlıkların hızlı çalışması sonucu cenazeye yetiştim”ifadelerini kullandı.

AVUKATLARI AYM’YE BAŞVURU YAPTI

Diğer bir yandan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun avukatı Murat Ergün ise, Berberoğlu hakkındaki tutukluluk kararıyla alakalı olarak Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yaptığını söyledi. Avukat Ergün, Maltepe Cezaevi’nde tutuklu olarak yatan Enis Berberoğlu’yla alakalı tutukluluk kararına AYM yoluyla itirazda bulunduklarını iletti.

Tutuklanıp Maltepe cezaevine gönderildikten sona adliye koridorunda konuşan Berberoğlu, “Olmadık bir işten böyle bir mağduriyet yarattılar. Bunu yaratanlar utansın. Siz beni unutmayacaksınız, ben de sizi unutmayacağım” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ