Sanikhaber.com

Emine Büyüknohutçu Soruşturmasında Flaş Gelişme ! Organize Suç Olduğu Söyleniyor

Emine Büyüknohutçu Soruşturmasında Flaş Gelişme ! Organize Suç Olduğu Söyleniyor

Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çiftinin kızları olan Emine Büyüknohutçu, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde soruşturması hala sürmekte olan cinayetle alakalı basın toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıya CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, Tabipler Odası Başkanı Adnan İş, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ve  meslek odası ve sivil toplum örgütü temsilcileri katılım sağladı.

ORGANİZE

Finike Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma süreci süren cinayetle alakalı açıklama yapan Emine Büyüknohutçu, “Bu ürpertici saldırının üzerinden 41 gün geride bıraktık. 41 gün önce de ifade ettiğimiz gibi; her ne kadar cinayetin faili yakalanmış ve suçunu ifade etmiş olsa da bu katliamın karanlık noktalarının henüz açığa çıkarılmamış olduğu kanısındayız. Bu süre zarfında çeşitli yayın organları aracılığı ile sizlerin de bildiği gibi bazı mektuplaşmalar, ifade değişiklikleri ve çelişkili ifadeler ortaya çıktı. Yaşananlar aklımıza şahsın tehdit edilme ihtimalini ve olayın münferit bir dava dosyası olmayışını, aksine derinlemesine araştırılması gereken organize işlenmiş bir cinayet olduğunu getirmekte. Bu durum yaşam savunucusu dostlarımızı ve ailemizi oldukça rahatsız etmekte. Cinayeti üstlenen şahsın katil sıfatıyla tutuklanması bu olayın altında yatan başka nedenler ve azmettiricilerinin olmadığı, dolayısıyla münferit bir dava dosyası olduğu anlamını taşımamakta” dedi.

SORUŞTURMANIN ÜSTÜNDE DURULSUN

Deliller ve şüphelinin verdiği çelişkili ifadeleri düşünüldüğünde olayın çoğul kişiler tarafından ve planlanarak, hayvanca işlenmiş organize bir suç olduğunu düşündürdüğünü belirten Emine Büyüknohutçu, Şahsın vermiş olduğu ifadeler ve toplanan deliller neticesinde soruşturmanın araştırılmasını ve olaya iştirak eden kişilerin gün yüzüne çıkarılmasını istiyoruz. Bu davada olduğu gibi anne ve babamızın öncülüğünde açılan çevre mücadelesinin, usulsüz faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı açılmış ve açılacak olan tüm davaların da takipçisi olacağız” dediği öğrenildi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güven Park’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne katılacaklarını da açıklayan Büyüknohutçu, “Devam eden süreçte adalet arayışımızın bir göstergesi olarak çevre, canlıların yaşam hakkı ve yaşam hakları vahşice ellerinden alınan Büyüknohutçu çifti için adalet yürüyüşünde de yerimizi alacağımızı belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra temmuz ayında Finike’de gerçekleştireceğimiz Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’yu anma etkinliği çerçevesinde düzenlenecek forumlarda pek çok odanın ve yerel halkın da katılımıyla mermer ocaklarının çevre, kültür ve sağlık konusundaki etkileri tartışılacak” dedi.

BARO DAVAYA MÜDAHİL OLACAK

Davayı ilk günden beri yakından takip ettiklerini söyleyen Antalya Baro Başkanı Polat Balkan, Ali Ulvi ve eşi yakından tanıdığım, yıllardan beri birlikte mücadele ettiğimiz dostlarımızdan birisiydi. Hukuki çalışmalarımız bitmek üzere, ilerleyen aşamalarda soruşturma dosyasına veya dava açılırsa dava dosyasına Antalya Barosu olarak müdahil olacağız” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ