Sanikhaber.com

Eli Kanlı Terör Örgütü PKK’nın Gizlendiği Mağaralarda Kilolarca Uyuşturucu ve Takım Elbiseler Bulundu!

Eli Kanlı Terör Örgütü PKK’nın Gizlendiği Mağaralarda Kilolarca Uyuşturucu ve Takım Elbiseler Bulundu!

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik “Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Ortak Birlik Operasyonu”nda,  teröristlerin vatandaşların arasında gizlenmek amacıyla kullandığı takım elbiseler ele geçirildi. Operasyonda 1 terörist sağ olarak ele geçirildi. Bombalı araç saldırısında kullanılacağı tahmin edilen ticari araç bulundu. Narkoterör operasyonlarda ise 2 ton 988 kilogram esrar ve 1 milyon 699 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Diyarbakır’ın 6 ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, PKK lıların gizlenmek ve barınmak için kullandıkları mağaralarda takım elbiseler bulundu. Teröristlerin bu elbiseleri vatandaşların arasına karışıp gizlenebilmek için kullandığı açıklandı. Diyarbakır valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 1.528 kilometrekarelik alanda aralarında üst düzey örgüt yetkililerinin bulunduğu tahmin edilen teröristleri etkisizleştirmek, uyuşturucu üretim ve ticaretini yapanlar arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmak, işbirlikçi ve suçluları yakalamak maksadıyla 28 Mayıs’ta  “Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Ortak Birlik Operasyonu” başlatılmıştı. Operasyonlar aynı şekilde devam ettirilmektedir. Operasyonlarda 1.199 PÖH personeli, 14 komando taburu ve 1442 güvenlik korucusu olmak üzere 7 bin 742 güvenlik personeli görev aldı. Ekiplerin oluşturduğu 33 kontrol noktasında 67 araç ve 850 kişi sorgulandı. Sorgulamalarda 14 asker kaçağı belirlendi. Çeşitli suçlardan aranan 4 kişi tutuklandı.

BİR TERÖRİST CANLI OLARAK ELE GEÇİRİLDİ 

Verilen arama kararına göre 29 köy ve 4 mezradaki 140 hane ve çevresinde yapılan aramalarda terörist olduğu belirlenen bir kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 3 sığınakta takım elbise, 6 ruhsatsız av tüfeği, el yapımı patlayıcılar, 100 kg amonyum nitrat, 10 büyük tüp, 350 metrelik kablo, 300 pil, 30 batarya, 10 ışıklandırma düzeneği, 5 kazma, 5 kürek, 15 metre hortum, 5 düdüklü tencere, 10 çaydanlık, 5 bıçak, yiyecekler ve yaşam malzemeleri bulundu. Sonrasında teröristlerin kullandığı mağara ve barınaklar kullanılamaz hale getirildi.

BOMBALI SALDIRIDA KULLANILACAK ARAÇ

Bombalı saldırıda kullanılacağı tahmin edilen ticari araç, Lice ilçesi Kutlu mahallesinde tespit edildi.

2 TON 988 KİLO ESRAR BULUNDU

Narkoterör bünyesinde yağılan çalışmalarda ise 3 tona yakın esrar ve bir milyon 699 bin 100 kök Hint keneviri bulundu. Hint keneviri bulunduğu yerde imha edildi. Ele geçirilen uyuşturucu malzemesi ise savcılık bünyesine alındı. Olayda 1 kişi tutuklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ