Sanikhaber.com

Donald Trump Amerikan Hükümeti’ nin İyiye Gittiğini Söyledi

Donald Trump Amerikan Hükümeti’ nin İyiye Gittiğini Söyledi

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Trump, Amerikan hükümetinin gittikçe iyi olduğu söyledi. Trump aynı zaman da “Amerika’yı yeniden harika yap gündemi, Cadı Avı’na rağmen gayet güzel gidiyor” sözlerini kullandı.

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump, hakkında soruşturma açılmış olmasına rağmen başkanı olduğu hükümetin iyiye gittiğini söyledi. Amerika Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabı Twitter’ dan yaptığı açıklama da, “Amerika’yı yeniden harika yap gündemi, Cadı Avı’na rağmen gayet güzel gidiyor. Çok sayıda istihdam, yüksek iş hevesi…. devasa düzenleme kesintileri, imzalanan 36 yeni yasa tasarısı, yeni bir Anayasa Mahkemesi Yargıcı, ayrıca altyapı, sağlık ve vergi indirimi çalışmaları da yolda.”  sözlerine yer verdi.

Amerika Başkanı Trump, dün tekrardan Twitter hesabından doğru paylaştığı mesaj da, eski FBI Direktörü James Comey’in kovduğu için hakkında soruşturma açıldığını beyan etnişti. Hakkında, Rusya Devletinin Amerika Birleşik Devleti başkanlık seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle bağlantılı bir şekilde soruşturma açıldığını ilk kez söyleyen Donald Trump, yaptığı paylaşım da, “FBI Direktörü’nü kovduğum için bana ‘FBI Direktörü’nü kov.’ diyen adam tarafından soruşturuluyorum. Cadı avı.” ifadelerine kullanmıştı.

Donald Trump Kimdir?

14 Haziran 1946 yılında New York’ ta dünyaya gelen Amerikalı siyasetçi, iş adamı ve Amerika’ nın şu anki başkanıdır. 8 Kasım 2016 da yapılan Amerika Birleşik Devleti başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’ den aday olarak girmiş, Hillary Clinton’ ı geride bırakarak ABD’ nin 45. devlet başkanı olarak seçilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ