Sanikhaber.com

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu Mahkeme Kararı İle Tahliye Edildi

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu Mahkeme Kararı İle Tahliye Edildi

Hemen hemen 6.5 aydır cezaevinde yatan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu çıkarıldığı son duruşmada tahliye edildi.

Doğan Holding Ankara İdari Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, 14 gün boyunca gözaltında tutulmasının ardından çıkarıldığı Nöbetçi İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hakimliği’nce 16 Aralık’ta tutukluluğuna karar vermişti.

“Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan dolayı yargılanan Barbaros Muratoğlu, ilk vermiş olduğu ifadesinde, “Yaptığım tüm görüşmeler iş ilişkisinden dolayıdır. FETÖ/PDY örgütü ile her hangi bir ilişkim yoktur. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” demişti.

Muratoğlu’nun tutukluluğu, iddianamede iddia edilen FETÖ bağlantısı ile alakalı somut delil gösterilmediğine dair yorumlarla beraber kamuoyunda da büyük bir ses çıkarmıştı. Bazı medya kuruluşlarında yazılan, Muratoğlu’nun ByLock kullandığına dair haberlerin de yalan olduğu gün yüzüne çıkmış, lakin savcının tahliye isteklerini mahkeme reddetmişti.

Bugün kararı açıklayan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Muratoğlu’na 2 yıl, 1 ay hapis cezası vererek, tahliyesine karar verdi.

Duruşmada mütalaasını duyuran duruşma savcısı Muratoğlu’nun “Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Mütalaanın sonrasında son sözü sorulan Barbaros Muratoğlu, “Tanık olarak dinlenen kişi bu suçu benim işlemediğimi söylüyor. Suçsuzum tahliyemi istiyorum” dediği öğrenildi.

Alınan son söz ve avukat beyanlarının sonrasında kararını açıklayan mahkeme Muratoğlu’nun “Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasında karar kıldı. Cezada indirime giden mahkeme 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme kararla beraber Barbaros Muratoğlu’nun tahliye edilmesini de istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ