Sanikhaber.com

Devlet Bahçeli’de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a Destek Veriyor!

Devlet Bahçeli’de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a Destek Veriyor!

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde iftar yemeğinde gazetecilere açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, Fetullahçı Terör Örtügü ile ilgili oluşturulan Araştırma Komisyonuna göndermiş olduğu cevap dolayısıyla Hulusi Akar’ı eleştirenler için tepkisini ortaya koydu.

“Bütün Olanları Hulusi Akar’a Yüklemek Hatadır”
MHP lideri, Genelkurmay Başkanı’nın eleştirilmesin yanlış bir durum olduğunu söyleyerek “Şu anda çok yönlü bir savaş hali var. Suriye, Irak, ABD ve Almanya ile uğraşırken komutanı tartışmaya açmak tarihi hata olur. Komutanı incitmemek lazım. Daha FETÖ’nün kim olduğunu tespit etmeden herşeyi Genelkurmay Başkanı Akar’a yüklemek doğru değil”

“Önemli Ve Büyük Bir Kahramandır”
“Komisyona gönderilen yanıt Genelkurmay Başkanı sayın Hulusi Akar’ın ifadesidir. Onu da kabul etmek gerekir. Genelkurmay Başkanı doğrudan darbenin muhatabıdır. O gece itilip, kakılıyor. Ona bunu yapanları bırakıp, onunla uğraşmak doğru değil. Eleştirecek adamı mı kalmadı? Sayın Akar bana göre, terörle mücadelede önemli işler başaran bir kahramandır”
15 Temmuzda yapılmaya çalışan darbe girişiminde ordumuzu çökertmeye çalışanları dile getiren Bahçeli, Hulusi Akar’ın orduyu ayakta tutmaya çalıştığını vurgulayarak hemde terörle mücadele verdiğini sert bir şekilde dile getirdi.

 Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Kimdir?

Orgeneral Hulusi Akar; 1952 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. 1972 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1973 Yılında Piyade Okulu’ndan mezun oldu. 1980 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı çeşitli birliklerde takım komutanlığı yapan Orgeneral Hulusi Akar, 1982 yılında Kara Harp Akademisi’nden mezun oldu, ardından kurmay subay olarak 7’nci Piyade Alayı’nda Karargâh Bölük Komutanlığı, 12’nci Piyade Tümen Komutanlığı’nda Lojistik Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Genel Sekreterliği’nde Plan Subaylığı, Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Karargâhı (Afsouth Napoli/İtalya) İstihbarat Başkanlığı’nda İstihbarat Subaylığı, Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’nda İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği’nde Plan Subaylığı, Genelkurmay Başkanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü ve Bosna-Hersek Türk Görev Kuvveti Komutanlığı görevlerini yürüttü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ