Sanikhaber.com

Dev Mercedes İhalesi Türk Firmasının Oldu! 250 Milyon Euronun Üzerinde Bir Yatırım Gerçekleşecek

Dev Mercedes İhalesi Türk Firmasının Oldu! 250 Milyon Euronun Üzerinde Bir Yatırım Gerçekleşecek

ESTA Construction’ın inşa edeceği Mercedes-Benz’in yeni fabrikasına 20 Haziran’da başlandı. 250 milyon eurodan fazla yatırım yapılacak olan fabrikanın ilk törenine, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov ve Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov katıldı.
İki ülke arasında düzelen ilişkiler sonrasında 100 milyon dolarlık Saratov Havaalanı inşaatının ihalesini alan ESTA Construction, şimdi de 250 milyon euroluk Moskova’ya yapılacak olan Mercedes-Benz  fabrikası için anlaşma sağladı. Beklemeden temelleri atılmaya başlanan Mercedes Rusya’daki ilk fabrikasını kurmuş olacak. 20 Haziran günü çalışmaları başlayan farikanın törenine ESTA Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer ve Mercedes-Benz Rusya CEO’su Axel Bense katıldı.

ESTA CONSTRUCTİON 18 AYDA TESLİM EDECEĞİ SÖZÜ VERDİ

Mercedes’in Rusya’daki ilk fabrikası, Moskova’ya kurulacak. Yaklaşık 85 hektarlık alan üzerinde yer alacak olan fabrika içerisinde tüm teknolojileri barındıracak. ESTA Construction firması tarafından yapılacak olan inşaat 18 ayda tamamlanacak. 2019’da üretime başlayacağı bildirilen fabrikada yılda 20 bini aşkın otomobil üretileceği verilen bilgiler arasında.

Törende açıklama yapan Demirbilek, “ İçerisinde bulunduğumuz sektörde 9 büyük şirketin önüne geçerek Mercedes-Benz ihalesini kazandık. Bugün de Rusya’nın ilk Mercedes fabrikasının temellerini atmış bulunmaktayız.” dedi.

Törende konuşan diğer bir isim ise Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov oldu. Manturov konuşmasında şunlara yer verdi; “Böylesine büyük bir yatırımcının taahhüdü ve planlanan araç üretimi, iki ülke arasında gelişen siyasi duruma olan güvenin bir işaretidir.”

Törene katılım sağlayan Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov ise “Yapılacak olan fabrika bizim için çok önemli. Bu dev otomotiv şirketiyle yapılan yeni anlaşma dolayısıyla çok mutluyuz.”

Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer “Mercedes-Benz’in Rusya’da üretim yapmak onlar için de verimli bir pazar statüsü olması bakımından önemli bir noktada yer alıyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ