Sanikhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan Jandarma Teşkilatının 178.Yıldönümünde Konuşma Gerçekleştirdi: Sizler Şuanda Tarih Yazıyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Jandarma Teşkilatının 178.Yıldönümünde Konuşma Gerçekleştirdi: Sizler Şuanda Tarih Yazıyorsunuz!

Bugün Jandarma Teşkilatı’nın 178.Yıldönümü kutlanıyor. Yıldönümü sebebiyle törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ”Jandarmalarımızın asıl kahramanlığını terörle mücadelede görüyoruz” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında, “Son dönemde Kato’dan Bestler Deresi’ne kadar yiğitçe verilen bu mücadele asla unutulmayacaktır. Sizler şu anda tarih yazıyorsunuz. Kayıtlara bunlar çok farklı şekilde geçecektir. Şehitlerimiz köşe taşları olacaktır. Medeniyetlerimize güç kaynakları oluyorsunuz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti:

Erdoğan, ”Bu devlet farklı, bir kabile, göçebe devlet değildir. Devlettir. Farklılığı var. Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık köklü devlet geleneğimizin coğrafyamızdaki en son ve en genç temsilcisidir. Gerçekten de biz bu coğrafyayı kahramanlıklarla dolu bir mücadele ile kendimize vatan kıldık. Bugün de vatanımızı yine kahramanlıklarla dolu bir mücadele ile müdafaa ediyoruz.” ifadelerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında ”Jandarmamızın yılın 365 günü teröristlere mağaraları dar ediyor. Şahsım ve milletim adına bunun için sizlere şükranlarımı ifade ediyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin kurumlarımızda yol açtığı tahribata rağmen burada alınan kararlılığın neticesinden memnuniyet duyuyoruz. Ülke içinde yürütülen mücadelenin yürütülmesi kolaylaşmıştır. Her yönüyle Jandarma Teşkilatımızı daha çok güçlendireceğiz.” şeklinde kararlı bir şekilde konuştu.

”Milletimiz jandarmanın hakkını daima teslim etmiştir. Biz Türkiye’yi yasaklardan kurtardıkça bu konudaki şikayetlerde giderek azalmıştır. Bugün ülkemizde demokrasi insan hakları diyerek şahsımı hükümetimizi polisimizi jandarmamızı hatta güvenlik korucularımızı eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantıyla hareket etmektedir.”

“JANDARMA TEŞKİLATIMIZ YILIN 365 GÜNÜ TERÖRİSTLERE HER YERİ DAR EDİYOR”

Jandarma Teşkilatından övgü dolu sözlerle bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Jandarmamızın yılın 365 günü teröristlere mağaraları dar ediyor. Şahsım ve milletim adına bunun için sizlere şükranlarımı ifade ediyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin kurumlarımızda yol açtığı tahribata rağmen burada alınan kararlılığın neticesinden memnuniyet duyuyoruz. Ülke içinde yürütülen mücadelenin yürütülmesi kolaylaşmıştır. Her yönüyle Jandarma Teşkilatımızı daha çok güçlendireceğiz.” şeklinde övgü dolu sözlerden bahsetti.

İDEOLOJİK SAPLANTILARLA HAREKET EDİYORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir diğer konu başlığı ise, ”Milletimiz jandarmanın hakkını daima teslim etmiştir. Biz Türkiye’yi yasaklardan kurtardıkça bu konudaki şikayetlerde giderek azalmıştır. Bugün ülkemizde demokrasi insan hakları diyerek şahsımı hükümetimizi polisimizi jandarmamızı hatta güvenlik korucularımızı eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantıyla hareket etmektedir.” sözleri oldu.

“BU KAHRAMANLIK MÜCADELESİ UNUTULMAYACAKTIR”

Jandarma teşkilatımızın son dönemlerde ve önceki görevlerinde gösterdiği kahramanlık destanlarının unutulmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı OHAL’den etkilenmemiştir. Hele bu son dönemde Kato’dan Bestler Deresi’ne kadar yiğitçe verilen bu mücadele unutulmayacaktır. Sizler şu anda tarih yazıyorsunuz. Kayıtlara bunlar çok farklı şekilde geçecektir. Şehitlerimiz köşe taşları olacaktır. Medeniyetlerimize güç kaynakları oluyorsunuz. Bu mücadelenin sonunda gidilen makam eğer şehadet varsa malum ondan daha büyük bir makam olmaz. Rabbim inşallah bize de bu makamı nasip etsin. Onların her an bizim yanımızda olduğunu biliyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ