Sanikhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Enis Berberoğlu Hakkında Açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Enis Berberoğlu Hakkında Açıklama!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Enis Berberoğlu’nun hapis cezasının ardından olağanüstü MYK toplantısı düzenlendi. Gerçekleştirelen toplantı sona erdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Bugün olağanüstü bir şekilde toplanan CHP MYK, İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu’nun, Mit Tırlarının durdurulması olayıyla alakalı ilişkin tutuklama kararının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisini olağanüstü topladı. Toplantı sona erdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 19.00’da açıklama yapması bekleniyor..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Berberoğlu’nun MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“YARIN İTİBARİYLE GÜVENPARK’TA OLACAĞIM”

CHP MYK olağanüstü toplantı sonrası konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Bunların hiçbirisi hakim değil. Sadece ve sadece sarayın sopası olma görevini yerine getiriyorlar. İlk kez Türkiye bu kadar ağır bir tablo ile karşı karşıya. Yarın saat 11.00’de Güvenpark’ta olacağım. Elimde sadece bir afiş olacak. “Adalet” üzerinde. Dünyanın en soylu kavramıdır. Adaletin olmadığı bir devlet mi olur? Adaletin olmadığı bir halk mı olur? Devletin temeline dinamit koyuyorlar. Adaletin temeline dinamit koyuyorlar. Yarın 11.00’de Güvenpark’ta yürüyüşümüzü başlatacağız adalet bu ülkeye gelene kadar.

“VERİLEN BU KARARI KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUZ”

Hiçbir veri olmaksızın 25 yıla mahkum ediliyor. Hangi anlayışla, hangi hukukla? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklar. Biz yıllarımızı demokrasi için harcadık. Adalet istiyoruz bu ülkede, demokrasi istiyoruz bu ülkede.” şeklinde açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu eylem yapacağını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ