Sanikhaber.com

CHP Milletvekili Berberoğlu’ nun Tutukluluğuna Yapılan İtiraz Mahkemece Reddedildi!

CHP Milletvekili Berberoğlu’ nun Tutukluluğuna Yapılan İtiraz Mahkemece Reddedildi!

Durdurulan MİT tırları mevzusunda görüntüleri eski Cumhuriyet Gazetesi’ nin Genel Yayın Yönetmeni olan Can Dündar’ a verdiği gerekçesiyle yargılanmak üzere çıkarıldı İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ n de görülen davada 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle mahkemeye çıkan ve 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’ nun tutuklanmasına yapılan itirazlar reddedildi. Reddedilmesinin gerekçesi olarak heyetin, CHP’ li Milletvekili Enis Berberoğlu’ na verilen cezanın süresinin çok olmasından dolayı.

CHP’ li Milletvekili Enis Berberoğlu’ nun avukatı Murat Ergün’ ün  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen  “devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçundan dolayı 25 yıl hapis cezası alan Enis Berberoğlu’ nun tutukluğu ile ilgili yaptığı itiraz 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirmeye alındı. Mahkeme heyeti Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olan Enis Berberoğlu’ nun tutukluluk durumuna karşı yapılan itirazı reddederek kararı onadı. Kararı veren heyetin avukata sunduğu gerekçesi ise CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’ nun aldığı hapis cezasının süresinin fazla olması olduğu öğrenildi.

Enis Berberoğlu Kimdir?

5 Haziran 1956 yılında İstanbul da dünyaya gelen Berberoğlu Türk gazeteci, siyasetçi ve bir yazardır. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi aynı zaman da Genel Başkan yardımcısıdır. 1975 yılında Avusturya Lisesinden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi’ nde İktisat Bölümü okuyan Berberoğlu daha sonra ise Ekonometri üzerine yüksek lisans yapmıştır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ