Sanikhaber.com

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ ndan Başbakan Binali Yıldırım’ a Cevap Geldi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ ndan Başbakan Binali Yıldırım’ a Cevap Geldi

Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini sokağa çıkan bizim insanımız engellemedi mi? Yargı bağımsızlığından söz ediyorlar. Savcıya talimat veriyorlar. Yargıya talimatı ben değil onlar veriyor.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, CHP’ nin düzenlemiş olduğu başlangıcı ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun vermiş olduğu Adalet Yürüyüşü ile alakalı olarak  “Sıcakta mübarek ramazan gününde yürünmez. Maltepe’ye hızlı trenle gidebilir” sözlerini kullanmış ve ardından  “Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis’tir. Sokağa davet etmek sokakta çözüm aramak en hafif tabiriyle sorumsuzluktur. Provokasyon ihtimali uzak değil. Sokağa inince bu ihtimal her zaman olabilir” uyarılarında da bulunmuştu. Başbakan’ın sözlerine karşılık Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün devam ettiği sıra da Başbakan Binali Yıldırım’ ın sözlerine yanıt verdi.

‘Yargıtay Talimatlarını Ben Vermiyorum’

15 Temmuz  tarihinde gerçekleşen darbe girişiminin planlandığı Kahramankazan ilçesinde yer alan Akıncı Üssü yakınlarında mikrofonu eline alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Şu an 15 Temmuz’un planlandığı yerdeyiz. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini sokağa çıkan bizim insanımız engellemedi mi? Demek ki demokrasiye adalete her yerde sahip çıkacağız. Buradan bütün yetkililere sesleniyorum. Yargı bağımsızlığından söz ediyorlar. Savcıya talimat veriyorlar. Yargıya talimatı ben değil onlar veriyor. Provokasyon yapıyorlar. Biz hiçbir yerde hiçbir ortamda provakosyanlara alet olmayacağız. Adaleti bulmak için yolumuza devam edeceğiz” sözlerini kullanmasının ardından yapılan yürüyüşe devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ