Sanikhaber.com

CHP Grup Toplantısında Konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Rabia Yanıtı Geldi!

CHP Grup Toplantısında Konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Rabia Yanıtı Geldi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında birçok konuya değinen Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının çarpıcı başlıkları şu şekilde;

SON ZAMANLARDA YAŞANAN TERÖR OLAYLARI

‘Evet oyu verin, terör bitecek’ diye sabah akşam propaganda yaptılar. Terörün niye bitmediğini Evet diyenlerin sorması gerekiyor. Şeklinde son zamanlarda yaşanan terör konularına değindi.

ZEYTİNLİK ALANLAR

Zeytin ağacını kurtarmak için imza kampanyasına destek vereceğiz. Zeytinden ne istiyorsunuz? Bu ülkenin duyarlı vatandaşları, çiftiçileri varsa zeytini yok ettirmeyeceğiz. Adı üretim reformu! Neyin üretimini yapıyorsun? İfadelerine yer verirken tarım ile uğraşanların yanında olduklarını dile getirdi.

“DARBE ÖNCEDEN BİLİNİYORDU, ÖNLENEMEDİ”

15 Temmuz darbesiyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, ”Bu komisyondan bir şey çıkmayacağı zaten belliydi. Eski genelkurmay başkanları, MİT müsteşarları geliyor, yenileri gelmiyor. Niçin ayrıntılar ortaya çıkacak. Bunu söyleyince kızıyorlar? ‘Siz FETÖ’yü mü detekliyorsunuz’ diye. Hayır biz Türkiye Cumhuriyeti’ni destekliyoruz. Savcı darbeyi araştıracak, onu görevden alıyorlar. Biz gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu davalar mahkemelerde görüşülürken canlı yayınlansın. Efendim, ‘onlar doğruları söylemiyor’ diyorlar. Elinde delillerin varsa bütün yalanlarını çıkarırsın ortaya. Darbe biliniyordu, önlenemedi ama bu darbeden bir fırsat çıkardılar. 20 Temmuz’da başka bir darbe çıkardılar.” ifadelerine yer verdi.

AİHM’E SERT TEPKİ: GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne sert tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şu şekilde devam etti, ”AİHM karar vermiş. Komisyondan geçtikten sonra dilekçeler bize gelecek deniyor. Siz hangi komisyondan söz ediyorsunuz. 5 ay bekledik oraya üye atansın. Geciken adalet adalet değildir, onlara söylüyorum. AİHM bu konuma düşmemeli, bu konuma düşerse o kurum da saygınlığını yitirir. Hangi komisyon. Komisyonun kuruluş gerekçesi o dilekçeler senin önüne erken gelmesin diye. 12 Eylül darbe döneminde ne yaşanıyorsa, bugün katmerlisi yaşanıyor. Hiç kimsenin can ve mal güvenliği yok. Her darbe kendi hukukunu yaratır. Gayri meşru bir anayasa ile şu anda görev yapıyorlar. YSK’daki bir çetenin öngörüsü ile gayri meşru bir anayasayı dayattılar. Bu anayasa yürürlükte olabilir ama meşru değildir. Her şey gayri meşrudur. Bunu da herkesin bilmesini isteriz. Üniversitelerde de kıyımlar yapılıyor.” sitemlerinde bulundu.

RABİA YANITI GECİKMEDİ!

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğanın eleştirisine takılan Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi. ”Bir kişi var ki gerilimden besleniyor. Geçen hafta dedim ki, Arap dünyası kavga edebilir ama Türkiye taraf olmamalıdır. Mısır, BAE ve Suudi Arabistan, İhvan’ı terör örgütü olarak görüyorlar, o nedenle simgesini kullanma dedim. 7 Haziran, Erdoğan konuşuyor; “Şu işaretin içeriğinde ne var” diyor. Haklıysanız zaten hakaret etmenize gerek yok. Haksızsanız hakaret ederek acaba ben haklılığımız kanıtlayabilir miyim? Kanıtlayamazsınız kardeşim. Ben tek vatan, tek milletten değil, yalandan rahatsızım. Bunlar ne söylediklerini de unutuyorlar. 3 Kasım 2013 Kızılcahamam AK Parti kampında Erdoğan, “Rabia işareti zulme baskıya karşı işarettir” diyor. Şimdi inkar ediyor. Sen ne biçim adamsın kardeşim. Kardeşim sordum da bunun neresi yerli, neresi milli diye sordum. Sen benim ne dediğimi biliyor musun, sen önce otur onu düşün.” şeklinde ifadelerine yer verirken Kemal Kılıçdaroğlu Partisinin konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüden indi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ