Sanikhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Kadir Topbaş’ın Damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın Tutuklanmasını Doğru Bulmuyorum Dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Kadir Topbaş’ın Damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın Tutuklanmasını Doğru Bulmuyorum Dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güven Park’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü gününe başlamadan önce gazetecilerle kısa bir sohbet etti, “Ömer Faruk Kavurmacı için verilen tutuklama kararını doğru bulmuyorum” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü’nün 3. gününe başlamadan önce bir takım açıklamalarda yaptı.

Kılıçdaroğlu, FETÖ/PDYnin iş adamları yapılanmasına karşı soruşturmanın sanıkları içinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklamak için yakalama kararı çıkması ile alakalı olarak “Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması kararını doğru bulmuyorum. Yargıda çifte standart olmamalı. Asıl olan tutuksuz yargılamadır” şeklinde konuştu.

KAHRAMANKAZANLILARLA GURUR DUYUYORUZ

Kılıçdaroğlu Ankara Güven Park’tan çıkmış olduğu yürüyüşünün üçüncü gününde Kahramankazan’ın girişinde de konuşma yaptı.

Kahramankazanlılar’ın 15 Temmuz’da göstermiş olduğu yiğitçe direnişten dolayı teşekkür eden ve onlara çok büyük saygı duyduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu yiğitçe direniş sonrasında Kazan’a TBMM tarafından ‘Kahraman’ ünvanı verilmiştir. Onlara bir kez daha teşekkür ediyor, şehitlerini saygıyla anıyoruz. Bu yürüyüş aynı zamanda şehitler için de bir yürüyüştür. Siyasi, etnik, dini bir kimliği yoktur. Tamamen adalet için, adaletten yana olanlar içindir” şeklinde konuştu ve ardından yürüyüşüne devam etti.

KAHRAMANKAZAN

Kazan ismini 1402 senesinde yapılan Ankara Savaşı’nda yenilen Osmanlı ordularının ağırlıklarını burada bırakıp çekilmesinin ardından geride kalan devasa kazanlardan kazanmıştır. Osmanlı Devleti savaş süresince Kazan’ı aş evi olarak kullanmıştır. 15 Temmuz askeri darbe girişiminde ilçe olarak göstermiş olduğu kahramanlıklar, ilçede o gecede 9 kişinin hayata gözlerini yumması ve darbecilere karşı direnç gösterilmesi nedeniyle ilçenin ismi 25 Ekim 2016 tarihinde kabul edilen kanun ile “Kahramankazan” olarak değişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ