Sanikhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Serpil KemalBay İle Görüşecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Serpil KemalBay İle Görüşecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Kılıçdaroğlu önümüzdeki hafta içi HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay ile ikili bir görüşme gerçekleştirecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumundan sonra ikili görüşmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz zamanlarda Meral Akşener ile görüşme gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, önümüzdeki hafta içi HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay’a bir ziyaret gerçekleştirecek.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasilerle görüşmeleri çerçevesinde Saadet Partisi, Vatan Partisi, Demokrat Parti’nin ardından, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’le iftarda buluşmuştu.

Serpil Kemalbay Kimdir?

Serpil Kemalbay Pekgözegü Ardahan da doğdu. Türk siyasetçi ve Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin mevcut eş genel başkanıdır.
Ardahan’da dünyaya gelen Serpil Kemalbay, ilkokul ve ortaokulu burada tamamlayarak mezun oldu. Orta bir öğrencisi olduğu sene, Ardahan Lisesi’nde “devrimci mücadeleyle” tanışarak bir boykot içinde kendisini buldu. Daha sonra 1978 yılında ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Bir süre İngiltere’de yaşadı. 90’lı yılların başlarında Türkiye’ye tekrar geldi. Sosyalist Dayanışma Platformu faaliyetlerini gerçekleştirdi. 1997 yılında Dayanışma Evleri’nin ve takip eden süreçte sendika yapısına geçecek olan İMECE Kadın Dayanışma Derneği’nin kurucu isimleri arasında yer aldı. 2007 yılında sigortasız işçilerin birleşimi ve sahip olması gereken haklar için faaliyet yürüten BATİS’in (Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası) İstanbul ve Trakya gibi bölgelerde etkin olması için faaliyet gösterdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ