Sanikhaber.com

Bursa’da Geçtiğimiz Şubat Ayında Meydana Gelen Ağır Yaralanmada İtiraf: Sevgilimi Tişörtünün Düğmesi Açık Olduğu İçin Vurdum

Bursa’da Geçtiğimiz Şubat Ayında Meydana Gelen Ağır Yaralanmada İtiraf: Sevgilimi Tişörtünün Düğmesi Açık Olduğu İçin Vurdum

Bursa’da geçtiğimiz şubat aylarında meydana gelen yaralanmada yeni bir detay ortaya çıktı. Devlet hastanesi ek hizmet binasında çalışan kız arkadaşı 45 yaşında ki Arzu Özkan’ı tabanca ile ağır bir şekilde yaralayan emekli polis memuru 52 yaşında ki Orhan Bulut’un ömür boyu hapis istemiyle yargılanmasına karar verildi. Arzu Özkan ile tanıştıktan sonra eşinden boşandığını söyleyen Bulut, “Açık kıyafet giymişti. Tişörtünün iki düğmesi de açık olunca çılgına döndüm. İki el ateş ettim. Amacım onu korkutmaktı” ifadelerinde bulundu.

‘ONUNLA EVLENEBİLMEK İÇİN EŞİMDEN AYRILDIM’

Gerçekleştirilen ilk duruşmaya tutuklu sanık Orhan Bulut ile geçirdiği ameliyatlar sonrası tek başına yürümekte güçlük çeken Arzu Özkan ve tarafların avukatları katıldı. Mahkeme hakimi duruşmada Orhan Bulut’un verdiği 5 sayfadan oluşan yazılı savunmayı okudu. İfadesinde kendisinin emekli özel harekat polisi olduğunu belirten Bulut şu şekilde konuştu:

“Arzu ile 2.5 yıl önce tanıştık. Kendisi Kuşadasında ziyaretime geldi. 3 ay birlikte tatil yaptık. Onunla evlenmek için eşimi boşadım. Arzu’nun telefonunda tanımadığım erkeklerin numaraları gördüm: ‘Bu ne diye sordum’ tartıştık. Buna sinirlenen Arzu benim hakkımda şikayetçi oldu. Bu da benim zoruma gittim. Olay günü konuşmak için yanına gittim. Açık kıyafet giymişti. Bir de tişörtünün iki düğmesi açıktı. Belimdeki silahı çıkartıp iki el ona ateş ettim. Amacım öldürmek değildi. Böyle bir niyetim olsa silahtaki 11 kurşunu sıkardım. Sonra da hemen teslim oldum. Pişmanım ondan ve ailesinden özür diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

‘BEKLEDİĞİMDEN FARKLI BİR KİŞİLİK ÇIKTI’

Yakınlarının yardımı ile yürüyebilen Arzu Özkan ise duruşma salonunda verdiği ifadesinde şu sözlere yer verdi:

“Orhan ile arkadaşlığımız oldu. Ben daha sonra onun evli ve 2 çocuk babası olduğunu öğrendim. Sonrasında boşandı. Ben de kendisi ile evlenmeyi hatta çocuk yapmayı düşünüyordum. O farklı bir kişilik çıktı. Kıskançlık krizine girip bana iğrenç yakıştırmalarda bulundu. Tehditler yağdırdı. Htta ailemi bile ölümle tehdit etti. Bunun üzerine şikayetçi oldum. Hakkımda 2 ay koruma kararı çıktı. Bu kapsamda çalıştığım işyerine ve kaldığım eve gelemiyordu. Koruma kararım bittikten sonra o gün hastaneye gelen Orhan bana ateş etti. Bu sırada kurşunların hasta ve yakınlarına isabet etmesinden endişe duydum. Sonra da vurulduğumu anladım. Hayatım karardı. Ameliyat olmama rağmen sağlığıma kavuşamadım. Bağırsaklarım dışarıda geziyorum. Yakınlarımın yardımı olmadan yürüyemiyorum. İş yapamıyorum. Çalışamıyorum.”şeklinde konuştu.

‘ŞUBAT’TA AÇIK GİYMEM KESİNLİKLE SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ!

Olayın şubat ayında gerçekleştiğini hatırlatan Arzu Özkan, Orhan Bulut’un söylediği gibi o havalarda açık giymesinin söz konusu olmadığını, üzerinde iş kıyafetinin bulunduğunu vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ