Sanikhaber.com

Bülent Arınç’ın Damadı Ekrem Yeter, Sorgusu Sırasında Bir doktor ile 2 Bakanın İsmini Verdi

Bülent Arınç’ın Damadı Ekrem Yeter, Sorgusu Sırasında Bir doktor ile 2 Bakanın İsmini Verdi

Geçtiğimiz dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başkanlık görevini yürüten Bülent Arınç’ın damadı FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. 3 gün süren tutukluluk süresinin ardından serbest bırakılan Ekrem Yeter’in alınan ifadesinde Gıda Bakanı Faruk Çelik, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Cevdet Erdöl’ün ismini verdiği bilgisi gün  yüzüne çıktı

Ekrem Yeter sorgusu sırasında Fethullahçı Terör Örgütü ile ilişkisi olan derneğin başkanlık görevini yürütmesiyle alakalı olarak “USAF’ın başkanlık koltuğuna ne zaman ve nasıl oturdunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Bu örgütün ismi Uluslar arası Sağlık Federasyonu’dur. Ben Sağlık Derneği’nin üyesiydim. Yönetim kadrosundaki üyeler bana böyle bir teklifte bulunmuşlardı ve bu teklifi sayın kayın pederim ile paylaştım. Kendisi de bana böyle bir görevin iyi olabileceğini hükumetin ve Sağlık Bakanlığımızın vermiş olduğu hizmetleri destekler nitelikte bir sivil toplum kuruşunun başkanlığını yapmanın faydalı olacağını ifade etti ve bende böylelikle o koltuğa oturdum. O dönemde Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle beraber sağlık alanında bir çok güzel projeye imza attık.” İfadelerini kullandı.

 17-25 Aralıktan Sonra Uzak Durdum

“Çalışmalarımıza, sağlık işleriyle ilgilenen Cevdet Erdöl, eski müsteşarlardan Necdet Ünüvar, Mehmet Müezzinoğlu, Faruk Çelik gibi isimlerin de aralarında bulunduğu üst düzey hükumet yetkililerimiz de katılım sağlamış, destekte bulunmuş ve alkışlamıştır. Yine 17-25 Aralık gelişmelerinin ardından hükumetimiz ile ters düşülmeye başlanınca yine kayınpederime danışarak derneğe karşı mesafemi koymuşumdur.” Şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ