Sanikhaber.com

Bolu’da Bir Anaokulunda Öğretmen Minik Öğrenciyi Kollarından Tutarak Koridorda Sürükledi

Bolu’da Bir Anaokulunda Öğretmen Minik Öğrenciyi Kollarından Tutarak Koridorda Sürükledi

Bolu’da bulunan bir anaokulunda minik öğrenciyi koridordan sürükleyerek sınıfa sokmaya çalışan öğretmen M.A. güvenlik kameralarına yakalandı ve hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı.

Bolu Merkez Sağlık Mahallesi’nde yer alan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Latife Hanım Anaokulu’nda görevini sürdürmekte olan kadın öğretmen M.A. aldığımız bilgiler doğrultusunda sınıfta yaramazlık yapan erkek öğrenciyi kolundan tutarak başka sınıfa götürmek istedi. Öğretmen koridorda yürürken diğer sınıfa gitmemek için zorluk çıkaran ve kendisini yere atan öğrenciyi kollarından tutup sürükleyerek götürmeye çalıştı. Öğretmen M.A. sonra ise yanına yardıma gelen başka bir öğretim görevlisinin de yardımı ile yaramaz çocuğu sınıfa soktu. Öğretmenin bu kötü muamelesi ise koridorda yer alan güvenlik kameralarından kaçmadı.

Öğretmen M.A.’nın hakkında ise, koridorda sürüklediği öğrencinin ailesi ile birlikte 2 aile daha, çocuklarına şiddet uyguladığı gerekçesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve polise şikayet etti. Edilen şikayet doğrultusunda öğretmen M.A. hakkında geçtiğimiz 8 Haziran’da hem idari hem adli soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde, “Okul müdürlüğünce öğrenci velisinin şikayet dilekçesi müdürlüğümüze iletilmiş olup, adı geçen öğretmen M.A. hakkında 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren inceleme ve soruşturma başlatılmıştır”.

Adli soruşturma kapsamında 3 öğrencinin aileleri polise gidip ifade vererek öğretmenden şikayetçi olması ile birlikte, okulun müdürünün de ifadesinin alındığı ve soruşturmanın tüm hızıyla sürdürüldüğü bildirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ