Sanikhaber.com

Bolu Ve Manisa’da Etkisini Gösteren Yağmur Hayatın Durmasına Yol Açtı

Bolu Ve Manisa’da Etkisini Gösteren Yağmur Hayatın Durmasına Yol Açtı

İstanbul’da sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren yağmur etkisini sürdürürken iki ilimizden daha yoğun yağmur haberi ulaştı. Bolu’nun Gerede ve Manisa’nın Kırkağaç ilçelerinde evlerin duvarları yıkıldı ve çoğu evi su bastı.

İstanbul’da sabahın erken saatlerinde etkisini gösteren yağmur henüz etkisini yitirmemişken iki şehirden daha sel haberi geldi. Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde etkisini gösteren dolu ve yağmur ilçede hayatın bir süreliğine durmasına yol açtı. Selin etkisini gösterdiği Kırkağaç’ ta birçok ev ve iş yerlerini su bastı, duvarlar yıkıldı, ağaçlar yerlerinden söküldü. Bolu’nun Gerede ilçesinde ise yaklaşık 2,5-3 saat etkisini gösteren şiddetli yağmur yerdeki taşların ve parkelerin yerlerinden sökülmesine yol açtı. İlçede birçok ev ve iş yerini sel bastı. Hayat kısa süreliğine durdu.

KIRKAĞAÇ’TA YOLLAR NEHİR GİBİ OLDU 

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde etkisini gösteren yoğun yağmur ilçede hayatın durmasına yol açtı. Birçok ev ve iş yerlerini su bastı. Yoğun yağmurun etkisiyle yollara kadar inen taşlar yüzünden araçlar geçmekte güçlük çekti. Bir nevi denize dönen Kırkağaç’ta hayvanlar ve bitkiler de olumsuz etkilendi.

EV VE İŞ YERLERİNİN DUVARLARI YIKILDI

Yağmurun etkisi en çok Kadriye Mahallesinde hissedildi. Yağmurun etkisiyle evlerin duvarları yıkılarak eşyalar yollara savruldu. Bahçede duran bir traktörün sular içinde kalması selin ne boyutta olduğunun göstergesiydi.

MUHTAR İSYAN ETTİ

Kadriye Mahalle Muhtarı Mustafa Külahtaş, “Sel setleri yıkıp mahallemize indi ve birçok eve zarar verdi. Çoktan beri yetkililere söylüyoruz, daha öncede başımıza geldi. Sadece kum getirip oraya bırakıyorlar ama böyle olmuyor. Yine oradan gelen su, evlerin duvarlarını yıktı” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ