Sanikhaber.com

Bodrumda Halk Korku ve Panik İçinde

Bodrum’da saat 01.31’de olan deprem halk korku ve panik içinde hemen sokağa çıktı. AFAD’a göre deprem 6,3 büyüklüğünde oldu.

Bodrumda Halk Korku ve Panik İçinde

Ege Denizi’nin Muğla açıklarında 6,3 büyüklüğünde deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Muğla açıklarında saat 01.31’de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, yerin yaklaşık 8,6 kilometre derinliğinde oldu.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 6,3 Şiddetindeki depremden sonra Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4,6 büyüklüğünde saat 01.52 de ve yerin 5 km derinliğinde bir artçı deprem daha meydana geldi.

KOS ADASI’NDA 2 ŞAHIS YAŞAMINI YİTİRDİ

Bodrum merkez deprem Yunanistan’ın Kos adasında şiddetli bir şekilde yaşandı. Yunanistan basını adada 2 şahısın yaşamını yitirdi.

MUĞLA VALİLİĞİN TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Ege bölgesinde korkutan depremden sonra Muğla Valiliği de bir açıklama geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre ‘Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün yapmış olduğu açıklamada ‘Her türlü tedbiri aldık. Herhangi bir can kaybımız yok çok şükür. Hepimize geçmiş olsun.

BİZE GELEN KÖTÜ HABER YOK

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yapmış olduğu açıklamada ‘Çok şiddetli bir deprem yaşandı şu ana kadar bize gelen herhangi bir kötü haber yok gelen bilgileri toplamaya çalışıyoruz.

Datça’da ilk defa bu kadar şiddetli deprem meydana geldi’

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

Datça’da ilk defa bu kadar şiddetli bir depremle karşı karşıya kaldık. Bütün halk sokakta. Edindiğimiz bilgiye göre; yıkılan bir yerimiz yok. Datça’nın bütün sokakları dolaştım. Herhangi bir şey yok. Köylerden net bir bilgi ise henüz gelmedi. Ama oralarda yüksek katlı binalar yok. Umarım oralardan da kötü haber gelmeyecek.

ARTÇILARI OLACAKTIR

Yerbilim Uzmanı Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu yapmış olduğu açıklamada ‘Denizde olan bir deprem. Büyüklüğü 6,8 ve 6,4 olarak açıklanmış durumda. Midilli’deki depremin benzeri bir deprem. O kıyıda Güney’de Gökova Körfezi’nde ve Bodrum’un hemen güneyinde olan bir deprem. Artçıların olmaması tuhaf olur. Bunun artçıları da muhakkak olur. Normal bir şey. Evet deprem denizde meydana geldi.

Prof. Okan Tüysüz ise yapmış olduğu açıklamada, 6,3 büyüklüğünde bir depremden sonra artçı sarsıntıların olabileceği, bu sebeple vatandaşların hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini açıkladı.

YUNANİSTAN KAYNAKLARI DEPREMİN ŞİDDETİ 6,6

Deprem için Yunanistan kaynakları ise ilk vermiş oldukları bilgiye göre 6,6 şiddetini verdiler. Yunanistan kaynakları ayrıca depremin yerin 10 km altında olduğunu söyledi.

ARTÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

Ege Denizi’nin Gökova Körfezi’nde olan 6,3 büyüklüğündeki depremden sonra artçı sarsıntılar devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Gökova Körfezi’nde saat 01.31’de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin yaklaşık 8,6 kilometre derinliğinde olan 6,3 büyüklüğündeki depremden sonra saat 01.52 ile 02.23 arasında 4 artçı deprem daha yaşandı.

AFAD’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 01.52’de 4,6 büyüklüğünde, saat 01.54’te 4,5 büyüklüğünde, saat 02.00’de 4,2 büyüklüğünde, saat 02.23’te ise 4,5 büyüklüğünde 4 artçı sarsıntı daha meydana geldi.

4,6 büyüklüğündeki deprem Ege Denizi’nde yerin 14,57 kilometre derinliğinde, saat 01.54’te 4,5 büyüklüğünde deprem Gökova Körfezi’nde yerin 6,97 kilometre derinliğinde, saat 02.00’de 4,2 büyüklüğünde deprem yerin 2,52 kilometre derinliğinde, saat 02.23’de deprem yerin 5,04 derinliğinde meydana geldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ