Sanikhaber.com

Bir Vatandaş CHP’nin Adalet Yürüyüşüne Katıldı Kalp Krizi Geçirdi Sağlık Durumu Nasıl?

Bir Vatandaş CHP’nin Adalet Yürüyüşüne Katıldı Kalp Krizi Geçirdi Sağlık Durumu Nasıl?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’dan Adalet Yürüyüşü’ yapanlar arasında olan 69 yaşındaki Hasan Tatlı isimli vatandaş, 70 dakikalık bir yürüyüş sonrası verilen mola esnasında kalp krizi geçirdi. Yolda ve hastanede birkaç defa kalbi duran Tatlı, acil serviste hemen kalp masajı ile hayata tekrardan döndürüldü yoğun bakımda tedaviye alındı. Söz konusu vatandaşın CHP Mamak ilçe örgütünden olduğu, hastaneye kalbi durmuş vaziyette getirildiği, hayata tekrardan döndürüldü, Ankara’da bir kardiyovasküler yoğum bakım merkezine gönderileceği öğrenildi.CHP Milletvekili Murat Emir, “Hayati tehlikesi son derecede kritik. Yaklaşık bir saat geri döndürme zamanı çok kritik bir zamandır ve umuyoruz ki iyileşmiş olacak.Adalet Yürüyüşü’nün 4’üncü gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu kısa basın toplantısından sonra sabah 09.20’de yürüyüşe başlandı.Grup, yaklaşık 70 dakika yürüdükten sonra saat 10.30 da Kahramankazan”da Kurtboğazı sınırları içerisinde İğdir Mahallesi yol kavşağında mola verildi.

FENALAŞIP ANİDEN DÜŞTÜ

Bu esnada 69 yaşındaki SGK emeklisi olan Hasan Tatlı isimli vatandaş, arkadaşların arasında otururken fenalık geçirip yere düştü. Bu esnada olay yerinde olan 112 ekibi ambulansında ilk müdahale yapıldıktan sonra Kahramankazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yolda ve hastanede birkaç defa kalbi duran Hasan Tatlı, Acil Servis’te kalp masajı yapıldıktan sonra Yoğun Bakım ünitesine alınarak tedaviye alındı. Nüfusa kayıtlı yeri Kayseri olan ve Ankara’da oturan Hasan Tatlı’nın yoğun bakıma alındı. CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Murat Emir ile İstanbul Milletvekili Ali Şeker Tatlı’nın başından ayrılmadı. Tatlı, yoğun bakımdan alınarak ambulans ile Ankara’ya gönderildi. Gelen ilk haberlerde vatandaşın yaşamını yitirdiği belirtiliyordu.

7-8 DEFA GERİ DÖNDÜ

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hasan Tatlı’nın Ankara’ya gönderilmesinden sonra Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi önünde yapmış olduğu açıklamada, “Hasta aniden kalp krizi geçiriyor, yere yığılıyor o esnada. Hemen arkadaşlar Kazan Devlet Hastanesi’ne götürüyor. Kalp krizi, enfaktrüs geçiriyor, kalbi tamamen durmuş durumda. Fakat sonrasında doktorların yapmış olduğu müdahalesiyle 7-8 defa geri dönüyor ve şu anda tıbbi tedavisi devam etiyor. Kroner yoğun bakım gerektiren bir hastane için Ankara’daki daha büyük bir hastaneye gönderildi. Hayati tehlikesi son derece kritik. Çünkü yaklaşık bir saat geri döndürme süreci oldukça kritik bir süredir ve umuyoruz ki iyi olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Hasan Tatlı’nın sağlık durumuna ait Sağlık Bakanlığından açıklama yapıldı. Açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi yürüyüşüne katılan bir vatandaşımız fenalaşmış ve kalbi durmuştur. Yürüyüşe eşlik yapan tam donanımlı 112 ambulans ekibimiz, vatandaşımıza anında acil ilk yardım müdahalesini yapmıştır. Olay yerinde yapılan müdahale neticesinde vatandaşımızın kalbi tekrar çalıştırılmıştır. Daha sonra ekibimiz, hastamızı yakın olması sebebiyle Kazan Devlet Hastanesi Acil Servisine nakletmiştir. Burada tüm müdahaleye devam edilen hastamızın durumunun uygun olmasıyla birlikte bir üst merkez olan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledilmiştir. Hastamızın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ