Sanikhaber.com

Bilgisayarına CD Sıkışan Şahıs Kendini Ele Verdi. FETÖ Şüphelisinin Yakalanma Hikayesi

Bilgisayarına CD Sıkışan Şahıs Kendini Ele Verdi. FETÖ Şüphelisinin Yakalanma Hikayesi

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan Osman K. dizüstü bilgisayarını tamir için bilgisayarcıya götürdü. İçerisinde bir CD olduğunu ve çıkaramadığını söyledi. Tamirci bilgisayarı açtı ve içerisinden terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e ait CD buldu. Bilgisayar tamircisi polisi arayarak Osman K.’yı ihbar etti. Alınan ihbara göre bölgeye gelen polis ekibi bilgisayar sahibini gözaltına aldı. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda zanlının, Fetullahçı Terör Örgütü’ne ait okullarda 23 sene görev yaptığı anlaşıldı. “Silahlı terör örgütüne üye olmak ve propaganda yapmak” gerekçesiyle tutuklandı.

Samsun İlkadım ilçesinde yaşayan Osman K. Bilgisayarının içine sıkışan CD’yi çıkartmak için eşiyle beraber bir bilgisayarcıya gitti. Bilgisayarı bırakmadan dükkandan ayrılan Osman K. Sonrasında aynı tamirciye bu sefer de silinebilir harddisk taktırmak istedikten sonra bilgisayarı dükkanda bıraktı. Osman K. Çıktıktan sonra tamirci, bilgisayarın tamirini yapmak için işe başladı. Sonrasında tamirci, bilgisayarın sürücüsünde Fetullah Gülen’e ait olan bir CD buldu. Bilgisayar tamircisi daha sonra ihbar etmek için polisi aradı. Dükkana gelen güvenlik güçleri Osman K.’nın bilgisayarını incelemeye başladı. Kısa bir aradan sonra bilgisayarını almak için geri gelen şüpheli polisler tarafından gözaltına alındı. 23 yıl FETÖ okullarında hizmet veren Osman K. 667 sayılı kanun hükmünde kararname ile okulun kapatılmasından sonra Samsun’a yerleşmek için gittiği öğrenildi. Şüpheli CD’nin Nijerya’da görev yapan, FETÖ’den aranan kardeşine ait olduğunu, kendisinin bunlarla bir alakasının olmadığı gerekçesiyle kendisini savundu.
Karakoldaki detaylı sorgulamasının ardından ifadesi alınan Osman K. “silahlı terör örgütüne üye olmak ve propaganda yapmak” suçundan tutuklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ