Sanikhaber.com

Bebekleri Bağımlı Doğan Çift Hastaneden Kaçtıkları İddialarına Açıklık Getirdi!

Bebekleri Bağımlı Doğan Çift Hastaneden Kaçtıkları İddialarına Açıklık Getirdi!

Antalya da tedavi oldukları hastaneden kaçtıkları iddia edilen uyuşturucu bağımlısı çift konuştu. . Anne B.A. “Eşimle hastaneden kaçmadık. İmza verdik ayrıldık. Hastaneden ayrılacağımızdan doktorların haberi vardı. Uyuşturucuyu bırakmayı çok istiyorum ve bırakacağıma inanıyorum. AMATEM’den verilen ilaçları kullanıyorum” ifadelerini kullandı. Hamileyken uyuşturucu içmeye devam eden ve bebeğini de bağımlı dünyaya getiren anne eşi ile hastaneye yatmıştı. Ancak hastaneden imza atarak çıktılarını söyleyen anne Yozgat’ a ablasının yanına gittiğini ve burada hiç uyuşturucu kullanmadığını söyleyerek: “Burası bana iyi geldi” diyen anne, bir ay kadar  burada kalmayı düşündüklerini söyledi.

Tedavi amaçlı yattıkları Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezinden (AMATEM)  kaçtıkları iddia edilen çiftten açıklama geldi. B.A, “Eşimle hastaneden kaçmadık. İmza verdik, ayrıldık. Hastaneden ayrılacağımızdan doktorların haberi vardı. Yalnız kalmaya alışkın değilim. Eşimle ayrı bölümlere yatışımız yapıldı. Sıkıldım bahçeye bile saatli çıkabiliyordum. Verilen ilaçların da çok faydalı olmadığını düşünerek ayrılmaya kadar verdik.” ifadelerini kullanarak bebeğinin durumunun daha iyi olduğunu kontrollerin devam ettiğini söylerken bir sonraki kontrolün diğer ay olduğunu söyledi. B.A, Antalya’ ya dönüp bebeklerini kontrole götürceklerini ifade etti. B.A, “Uyuşturucuyu bırakmayı çok istiyorum ve bırakacağıma inanıyorum. AMATEM’den verilen ilaçları kullanıyorum ancak ‘Palet’ adı verilen bir tedavi yöntemi var. İstanbul’daki bazı özel hastanelerde yapılıyor. Yaklaşık bir yıl süren bu tedavi sonunda beyindeki bir şeyi tıkıyorlar. Uyuşturucu içtiğinizde bir şey anlamıyorsunuz ve böylece bırakıyorsunuz. Bu tedaviyi olmak istiyorum ancak oldukça pahalı.” sözlerini söyledi.

Anneanne G.T. ise kızının Antalya’ dan uzak kalmasının iyi olacağını söyledi ve Yozgat’ ta kısa bir süre geçirmesibe rağmen o ortamın kızına iyi geldiğine ifade eden G.T, şunları söyledi:

“Antalya’dan en az bir yıl uzak kalmasının faydalı olacağına inanıyorum çünkü kızım tamamen bırakmak istiyor ve ben de elimden gelen desteği veriyorum. Kızımı yeniden hastaneye yatması konusunda ikna etmeye çalışıyorum. Tamamen taşınmak istiyorum ama kızım buna karşı çıkıyor. ‘Palet’ olarak adlandırılan tedavi yöntemi için özel hastane ile görüştük ve bir hafta için 5 bin lira ücret talep ediliyor. ‘Palet’ denilen malzeme için ise bin 600 lira gerekiyor. Şu an bu paraları verebilecek durumumuz yok. Bu konuda yardım talep ediyoruz.”

Diğer yandan AMATEM de görev alan hastane yetkilileri çiftin hastaneden imza atarak gittiklerini söyledi. 8 yıl önce arkadaşları tarafından uyuşturucuya başlatılan B.A. 3 yıl evvel R.A. ile evlenerek bir bebek yapmıştı. Annenin hamileyken uyuşturucu kullanması doğan bebeğinde bağımlı olmasına yol açmıştı. Geçtiğimiz ay çiftin haberlerinin basına yansıması üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ ın verdiği talimatlarla B.A. ve R.A. AMATEM’ e yatışları yapılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ