Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım’dan Irak Kürt Bölgesel Yönetimine Mesaj: Yeterince Sorun Var Bir Sorun da Sen Çıkarma!

Başbakan Binali Yıldırım’dan Irak Kürt Bölgesel Yönetimine Mesaj: Yeterince Sorun Var Bir Sorun da Sen Çıkarma!

Başbakan Binali Yıldırım’dan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY)’ye bağımsızlık referandumu mesajı: ”Bölgede yeterince sorun var. Yeni sorun alanları açılması doğru değil. Türkiye’nin önceliği Irak’ın toprak ve siyasi bütünlüğüdür” şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapma planına sert bir şekilde tepki göstererek, “Biz, Irak’ın toprak bütünlüğünü istiyoruz. Bölgemizde yeterince sorun var. Yeni bir sorun alanı oluşturulmasının doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi. Başbakan Binali Yıldırım dün, Ankara Altındağ’daki Cenabı Ahmet Paşa Camisi’nde kıldığı cuma namazı sonrasında basın mensubu üyesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘SORUMSUZCA VERİLMİŞ BİR KARAR’
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY)’nin bağımsızlık referandumu kararını değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, “Bizim görüşümüz çok açık ve net. Biz, Irak’ın toprak bütünlüğünü istiyoruz. Bütün Iraklıların bir arada, bir devlet olarak yaşamasını istiyoruz. Dolayısıyla bölgemizde yeterince sorun var, yeni bir sorun alanı oluşturulmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu kararın da sorumsuzca verilmiş bir karar olduğunu düşünüyoruz” şeklinde ifadelerine yer verdi.
‘FETÖ’DE GEVŞEME YOK’
“Halen görevde olan 12 valinin, FETÖ’nün şifreli mesajlaşma uygulaması ByLock’u kullandığı” iddiasına ilişkin sorulan soru üzerine ise Başbakan Yıldırım, “İçişleri Bakanımız yanımızda, gereken neyse yapar. FETÖ ile mücadele konusunda hiç müsamaha, gevşeme yok. Konumu, gücü ne olursa olsun bu ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine halel getirecek, yanlış işler içinde bulunan herkes hukuk, adalet karşısında gereken muameleyi görecek” ifadelerinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ