Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım’da Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşüne Tepkisini Gösterdi

Başbakan Binali Yıldırım’da Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşüne Tepkisini Gösterdi

Bugün Ankara’da olan Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını cevaplarken, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü ile ilgili, hızlı tren var yürümesine gerek yok dedi.

“NEDEN EZİYET EDİYOR KENDİNE”
“Mübarek Ramazan ayında, bu sıcakta neden eziyet ediyor kendine” diye konuşan Başkan Yıldırım, “Hızlı trenle gidebilir. Hem de hızlı trene binmiş olur. Sokakta adalet aranmaz. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu işten vazgeçmesini tavsiye ediyorum.” ifadesini kullandı.
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını şöyle devam etti, “Bu terör örgütü PKK, PYD, YPG bunların hepsi aynı. Bunların, bu örgütlerin ‘Kürtler’ diye bir sorunu yok. Asıl sorun Kürtlerin, Türklerin de sorunu terör örgütüdür, PKK’dır, PYD’dir, YPG’dir. Bütün bunları aramızdan çıkarmaya yemin ettik, karar verdik. Bu kararlılığımız da devam ediyor.”

”SOKAKTA ÇÖZÜM ARAMAK EN HAFİFİNDEN SORUMSUZLUKTUR”

Sokakta ülkemizi dünya aleme şikayet etmek anamuhalefet partisine yakışan bir şey değil. Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis. Meclis’te her türlü mesele konuşulur, hukuk içinde ne çözüm bulunacaksa bulunur. Sokağa davet etmek, sokakta çözüm aramak en hafifinden sorumsuzluktur.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI

Bahçeli’nin açıklamaları gayet sağduyulu devlet adamına yakışır açıklamalardır.

“CHP YÖNETİCİLERİYLE YAKIN TEMAS DEVAM EDİYOR” 

Bu ihtimal uzak değil. Sokağa indiğiniz zaman provokasyonlar her zaman beklenebilir. Ancak İçişleri Bakanımız konuyu yakından takip ediyor. Gerekli güvenlik tedbirlerini almış durumda. CHP yöneticileriyle de bu konuda yakın temaslar devam ediyor. Ümit ederim ki bu meseleye artık burada son verirler. Sokakta hak arandığını görünmüş değil. Bu yol yol değildir bu işten vazgeçmesini tavsiye ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ