Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov Ortak Basın Toplantısı Düzenledi: Artık Yeni Bir Döneme Girdik!

Başbakan Binali Yıldırım ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov Ortak Basın Toplantısı Düzenledi: Artık Yeni Bir Döneme Girdik!

Başbakan Binali Yıldırım bugün Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u Çankaya Köşkü’nde ağırladı. Ağırlamanın ardından Binali Yıldırım ve Boyko Borisov ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım düzenlenen basın toplantısında şu sözlere yer verdi, “Avrupa Birliği, referandum döneminde ilişkiler açısından çok iyi bir sınav vermedi. Hatta darbe girişiminde de bazı Avrupa ülkeleri sınıfta kaldı. Ama artık yeni bir döneme girdik ” şeklinde Avrupa Ülkelerine karşı tavrını açıkça belirtti.

Çankaya Köşkü’nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Avrupa Birliği, referandum döneminde ilişkiler açısından çok iyi bir sınav vermedi. Hatta darbe girişiminde de bazı Avrupa ülkeleri sınıfta kaldı. Ama artık yeni bir döneme girdik. ” şeklinde mesaj verdi.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına şu şekilde devam etti:

Başbakan Binali Yıldırım, “Bu dönemde Avrupa Birliğinin kendi gelecek vizyonunu bir kez daha gözden geçirmesi ve ona göre kararlar alması gerekiyor. Türkiye olarak biz, Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerini sürdürmek istiyoruz. Gümrük Birliği müzakerelerini yenilemek istiyoruz. Bizde bu irade mevcuttur.” Şeklinde sözlerini noktaladı ve basın toplantısı sona erdi.

Basın toplantısının sona ermesiyle Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un diğer durağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gitmek oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un ziyaretini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. İki lider şuanda ortak görüşme yapıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ