Sanikhaber.com

Başbakan Binali Yıldırım: Manisa ve Kastamonu’da Gerçekleşen Askerlerin Zehirlenmelerinin Ardından Yemek Sisteminin Yenileceğini Söyledi!

Başbakan Binali Yıldırım: Manisa ve Kastamonu’da Gerçekleşen Askerlerin Zehirlenmelerinin Ardından Yemek Sisteminin Yenileceğini Söyledi!

Yunanistan ziyaretinin ardından Türkiye’ye dönen Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Dönmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi olan Alican Türkoğlu’nun da aralarında yer aldığı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Manisa’daki zehirlenme olayına ilişkin “İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız” açıklamalarına yer verdi.

“YENİ KABİNE” SORUSUNA BENZER YANIT

Yeni kabine revizyonu konusundaki soruya daha öncekine yakın bir yanıt veren Başbakan Binali Yıldırım, “Bu konuda bir karar veririz, bakarsınız birgün olmuş. Kabine değişikliği yapılacağı zaman davul zurnayla ilan edilmez” ifadelerine yer verdi.

MANİSA ve KASTAMONU’DA Kİ KIŞLADAKİ GERÇEKLEŞEN ZEHİRLENMELER

Geçtiğimiz günlerde Manisa’da yaşanan ardından Kastamonu’da askerlerin zehirlenmesiyle ilgili haberler geldi. Nedir bu, bir sabotaj mı yaşanıyor acaba? sorusunun üzerine Başbakan Binali Yıldırım şu sözleri kaydetti:

”Bunu söyleyebilmek için elde bilgi olması lazım. Her ihtimal dikkate alınarak araştırma yapılıyor. Benzer olayların üst üste gelmesi buna benzer düşüncelerin oluşmasına neden olabiliyor. Zaman zaman gıda zehirlenmesi olabilir. Ama bunların Manisa’da başlayıp arka arkaya devam etmesi kamuoyunun hassasiyetini de artırdı. Meseleye bütüncül bir bakış yapmamız lazım. Dolayısıyla bütün birliklerdeki toplu yemek işlerini gözden geçiriyoruz. İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. Böylece, kalitesi sıkıntılı olan malların girmesini önlemiş olacağız.” şeklinde yeni bir döneme geçiş yapılacağının işaretini verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ