Sanikhaber.com

Aybüke Öğretmenin Son Konuşmaları Gün Yüzüne Çıktı. “Ölüm Bu Geleceği Varsa Yapacak Bir Şey Yok”

Aybüke Öğretmenin Son Konuşmaları Gün Yüzüne Çıktı. “Ölüm Bu Geleceği Varsa Yapacak Bir Şey Yok”

Batman’ın Kozluk ilçesinde yaşanan PKK’lı teröristlerce organize edilen hain silahlı saldırı sonucunda şehit olan 23 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın şehit olmadan bir gün önce arkadaşıyla whatsapp üzerinde yaptığı yazışması gün yüzüne çıktı.

Batman’ın Kozluk ilçe merkezinde, daha önceden çaldıkları ve içerisine patlayıcı döşedikleri ticari araçtan inen teröristler, belediye başkanının makam aracına uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirmişlerdi. Saldırıda, 4 meslektaş arkadaşı ile beraber başka bir araçla olay yerinden geçen ve Ekim 2016’da ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, kahpe kurşunların hedefi olarak yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak İlçe Devlet Hastanesine getirilen Yalçın, burada yapılan müdahalelere rağmen dayanamadı ve şehit olmuştu. Teröristler ise, geldikleri araca binerek, olay yerinden hızla kaçmıştı. İlçenin Bekirhan beldesine gelen teröristler, burada bulunan jandarma karakolu önünde askerler tarafından kontrol amaçlı durdurulmak istenince aracı infilak ettirmişti. Yaşanan patlamada, 2 asker ile bir sivil vatandaş ağır yaralanmıştı. Durumu ağır olan askerler, yapılan ilk müdahalelerinin ardından, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırılmış ve askerlerden biri yapılan müdahalelere karşın şehit olmuştu.

“ÖLÜM BU GELECEĞİ VARSA YAPACAK BİR ŞEY YOK” DEDİ

Silahlı saldırıda hayata gözlerini yuman Aybüke öğretmen hain saldırıdan bir gün önce arkadaşıyla whatsapp üzerinde yaptığı yazışma gün yüzüne çıktı. Aybüke öğretmen içinde bir sıkıntının olduğunu hissetmiş ve bunu arkadaşıyla paylaştığı, dertleştiği görüldü.

Yalçın, yazışmasında “Kendimiz için, sevdiklerimiz için korkmaya başladık. Nerede, ne zaman, ne olacağı belli değil. Ailemden uzaktayım ödüm kopuyor. Ya onlara bir şey olursa, yada bana bir şey olursa onlar ne yapar. Böyle düşünerek hal olacak bir şey değil, biz elimizden geldiği kadar temkinli oluruz da, ölüm bu geleceği varsa yapacak bir şey yok” şeklinde yazmıştı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ