Sanikhaber.com

Atatürk’e Hakaret Eden Hasan Akar 43 Gün Sonra Bakırköy Adliyesine Teslim Oldu Ve Tutuklandı. İfade Sırasında Dansöz Gibi Kıvırdı

Atatürk’e Hakaret Eden Hasan Akar 43 Gün Sonra Bakırköy Adliyesine Teslim Oldu Ve Tutuklandı. İfade Sırasında Dansöz Gibi Kıvırdı

“Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve aynı zaman da “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 43 gündür firari gezen Hasan Akar Bakırköy Adliyesi’ne gelerek kendi teslim oldu. Akar, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine yollandı. Atatürk’ün annesine hakaret eden, Atatürk için “Onun gibi, o adam gibi, 38’de geberen gibi… Merak etmeyin 98’de faturasını ödedim” deyip küfürler savuran Akar, savunmasında “Bazı kitaplar böyle olduğu için nakil yaptım. Atatürk ile alakalı üslubum yanlıştı. Bilerek böyle bir suç işlemedim” deyip tutuklanmak istemedi.

Akar teslim olduğu Bakırköy Adliyesinde polisler arasında yürürken kameralara yansıdı. Akar’ın çevresinde avukatı ve yakınlarının da olduğu kameralara yansıdı.

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nce “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlarından mahkemece yargılanan Hasan Akar’ın, “suçun vasfı, mahiyeti, mevcut delil durumu, kuvvetli suç ve kaçma şüphesi” bulunması sebebiyle tutuklanmasında fayda görüldü.

“EV ORTAMIYDI, ÜSLUBUM YANLIŞTI” İFADELERİ

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi’ne hakime ifade veren Hasan Akar hakkında ki suçlamalara karşı savunmasını gerçekleştirdi. Hasan Akar, ev ortamında kendisine bir genç arkadaşın soru sorduğunu ve bu soru üzerine okuduğu kitaplarda yer alan bilgileri aktardığını söyledi. Söz konusu alıntı yaptığı kitapların isimlerini de belirten Akar,  “Ben de o anda ihtiyari ve irademin dışında dini hassasiyetimle söyledim. Bazı kitaplar böyle olduğu için nakil yaptım. Atatürk ile ilgili üslubum yanlıştı. Bilerek böyle bir suç işlemedim” ifadelerini kullandı. Akar, beraat kararının verilmesini istedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ