Sanikhaber.com

ASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında 270 milyon TL’lik sözleşme imzalandı

ASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında 270 milyon TL’lik sözleşme imzalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin silah teminini sağlayan ASELSAN, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile 270 milyon liralık bir iş için imza attı. ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na verilen bilgi şu şekilde:

“ASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında Komando Modernizasyonu Elektro Optik Sistemleri Tedariki ile ilgili olarak toplam bedeli 40.388.921 ABD Doları (142 milyon TL) ve 128 milyon TL (toplam 270 milyon TL) olan bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2018 yılında gerçekleştirilecektir. Bu açıklama Savunma Sanayii Müsteşarlığından alınan 15.06.2017 tarihli izne istinaden yapılmıştır.”

ASELSAN A.Ş. Kaç Yılında Kurulmuştur Amacı Nedir?
ASELSAN AŞ, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşudur. Kuruluş sürecinde Mehmet Hacim Kamoy’un büyük katkıları vardır.
Kurucusu Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfıdır.
CEO’su 2014 Mayıs ayından itibaren Faik Eken’dir.
Hisse senedi fiyatı: ASELS IST  ₺22,00 0,00 (%0,00)
Genel merkezi Ankara Yenimahalledir.
Yan Kuruluşları ASELSAN, Bakü

ASELSAN’ın Başarılarından Bir Tane
ASELSAN’ın denizaltılar ve su üstü platformlarında kullanılmak üzere geliştirdiği KULAÇ İskandil Sistemini tercih eden Endonezya, ASELSAN’ın denizaltı ve su altı akustik sistemlerine yönelik yeni taleplerde bulundu. KULAÇ İskandil Sistemi ASELSAN tarafından denizaltılar ve su üstü platformlarında kullanılmak üzere geliştirildi. Seyir yardımcı sistemi olarak kullanılan KULAÇ, yaydığı akustik sinyalin dipten/su yüzeyinden yansımasının dinlenmesi ve gönderme/alma zamanı arasındaki farkın ölçülmesiyle derinlik tespitini gerçekleştiriyor.


 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ