Sanikhaber.com

Antalya’nın Lara Sahilinde Yer Alan Kervansaray Otele Yine Alıcı Çıkmadı

Antalya’nın Lara Sahilinde  Yer Alan Kervansaray Otele Yine Alıcı Çıkmadı

Bankaya olan kredi borçlarından dolayı İstanbul 10’uncu İcra Müdürlüğü’nün talimat vermesi üzerine Antalya 6’ncı İcra Müdürlüğü’nce satış planı yapılan Lara’da yer alan Kervansaray Otel’in ikinci ihalesinde yine alıcı çıkmadı.

Antalya’nın Lara sahilinde 49 seneliğine tahsisli net 98 bin 416 metrekare büyüklüğündeki iki ayrı parsel üzerinde inşası gerçekleştirilen Kervansaray Otel, Alman AAREAL Bank’a olan kredi borcu yüzünden İstanbul 10’uncu İcra Müdürlüğü’nün talimat vermesi üzerine geçen mayıs ayında ihaleyle satış talimatı gerçekleştirilmişti.

318 milyon 200 bin TL muhammen bedel belirlenen 5 yıldızlı otele ilk ihalede teklif veren çıkmadığı için satış yapılamadı.

Bunun üzerine iki ayrı parsel üzerinde inşası gerçekleşen otel yeniden satışa çıkartıldı. Borçlu ve alacaklı avukatlarının hazır bulunduğu ihalede otelin ana binasının bulunduğu 39 bin 26 metre kare büyüklüğündeki tesisler 159 milyon 120 bin liradan satılma kararı alındı.

Lakin ihaleye katılan her hangi biri olmadı. Daha sonra 63 bin 390 metrekare büyüklüğünde ki otelin bahçesinde yer alan tesislerin 46 milyon 495 bin liradan satış ihalesi başlatıldı.

Bu ihaleye de katılım sağlayan çıkmadı. Her iki tesise de alıcı çıkmadığı için satış işleminin düşürülmesi kararı alındı. 12 ay açık olan tesisin 1120 yatak kapasiteli olduğu, bayram sebebiyle de doluluk oranının yüksek olduğunun altı çizildi.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça siz değerli okurlarımız için haberimiz güncellenecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ