Sanikhaber.com

Anahtarı Kızının Arkadaşına Bıraktı, Komşularının Çağrısı Üzerine Eve Döndü ve Büyük Şok Yaşadı

Anahtarı Kızının Arkadaşına Bıraktı, Komşularının Çağrısı Üzerine Eve Döndü ve Büyük Şok Yaşadı

Eski bir eğitimci yani emekli öğretmen olan Kıymet Kayadelen kızını da yanına alarak memleketi olan Eskişehir’e doğru yola çıkacaktı. Yola çıkmadan oturduğu evin anahtarını kızının arkadaşına bıraktı. Sonrasında komşuları Kayadelen’i arayıp bilgi vermesi üzerine Kıymet hanım evine döndü, yalnız evine girdiği an şaşkına dönen Kayadelen sessize evden çıkarak polise ihbarda bulunndu. Kızının arkadaşı ise anahtarı kalacak yerleri olmayan üniversite öğrencilerine birkaç gün kalmaları için verdiği anlaşıldı. Dumlupınar Üniversitesinde öğrenimini tamamlamakta olan kızı ile birlikte Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde kiralamış oldukları evde yaşayan emekli eğitimci Kıymet Kayadelen, bir aya yakın süre önce Eskişehir’e gitti.

Komşuları Uyardı, Evine Döndü Salona Girdi Şoka Girdi
Telefonda görüştüğü komşuları evinin pencerelerinin açık olduğunu Kayadelen’e bildirince apar topar Kütahya’ya döndü. Evinin kapısını açtı ve içeride erkek ayakkabıları ve koltukların üzerinde yatmakta olan 3 kişiyi gördü.

Polis Çağırdı, Gelen Polis Ekipleri Evde Yatanları Çıkardı
Büyük şok geçiren Kayadelen, evden ses yapmadan çıkarak Güvenlik Güçlerinden yardım talep ederek ’’evimde 3 tane tanımadığım şahıs var’’ dedi. Talep üzerine eve giren güvenlik güçleri, koltuklarda uyumakta olan gençleri uyandırdı. Evde yatan gençler polis ekipleri tarafından eşyaları toplatılarak evden çıkarıldı. Korku dolu anlar yaşadığı için göz yaşlarına hakim olamayan kadını eve gelen polisler teselli etti. Eve çağırılan çilingir kapının kilidini değiştirerek, anahtarlarını kadına teslim etti. Evde yakalanan gençler ise kalacak yerleri olmadığından bir arkadaşının anahtarı onlara verdiğini ve 1 haftadır burada kaldıklarını belirttiler.

Şikayetçi Olmayı Düşünüyordum
Ev sahibi olan Kıymet Kayadelen, yapmış olduğu açıklamada üniversite tatile girdi ve biz Eskişehir’e gittik. Komşularım beni arayıp evimin penceresinin açık olduğunu söyledi ve, “Ben de evimi kontrol etmek için gelmiştim. Kapıyı açtığımda içeride erkek ayakkabıları ve odada yatan birilerini gördükten sonra sessizce evden çıkarak hemen polisi aradım. Polisler hemen eve gelerek uyuyan kişileri uyandırdı. Çok korktum. Burada kalan çocuklar öğrenciymiş. Evin anahtarını 2 günlüğüne kızımın arkadaşı Kübra’ya vermiştim. O da bizden izinsiz olarak evin anahtarını kalmaları için bu gençlere vermiş. Yaptıkları çok büyük yanlış. Şikayetçi olacaktım ama öğrenci oldukları için şikayetimden vazgeçtim. Ben emekli bir öğretmenim. Benim de öğrenci kızım var. Nasıl şikayetçi olabilirim ki?”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ