Sanikhaber.com

Amerikan Donanmasına Ait Savaş Gemisi Bir Yük Gemisiyle Çarpıştı: Kayıp Ve Yaralılar Var

Amerikan Donanmasına Ait Savaş Gemisi Bir Yük Gemisiyle Çarpıştı: Kayıp Ve Yaralılar Var

Amerika Birleşik Devlet’ i donanmasına ait olan USS Fitzgerald adlı bir savaş gemisi Japonya suların da seyrine devam ederken nereden çıktığı anlaşılmayan bir yük gemisi ile çarpıştı ve Amerika Birleşik Devlet’ i donanmasından olan 7 mürettebat kayboldu ve hala bulunamadı. Kaybolan kişilerin hala bulunamamış olması korkunun daha da artmasına neden oluyor. Büyük bir darbe ile sarsılan Amerika Birleşik Devleti donanmasına ait olan gemi Japonya’ nın şehirlerinden olan Yokosuka şehrine getirildi. 

Amerika Birleşik Devlet’ inin USS Fitzgerald adlı donanmaya ait savaş gemisi, Japonya sularının 56 deniz mili açıkların da normal seyrine devam ederken 29 ton ağırlığına sahip olan Filipin Devlet’ ine ait bir yük gemisiyle çarpıştı.

Amerika Birleşik Devleti’ i donanmasına ait olan savaş gemisindeki 7 mürettebat hala daha kayıp olurken. donanmaya ait gemide yararılar da bulunuyor. Kaybolan mürettabların ölmüş olmasıından korkarak arama kurtarma çalışmaları devam etmekte. Oldukça büyük hasar göre aynı zaman da su alan gemi Japonya’ nın Yokosuka adlı şehre getirildi.

Sabah saatlerine doğru meydana gelen olayda çarpışma sonrası yaralanan vatandaşların helikopterler vasıtasıyla hastanelere taşındığı biliniyor.  Çarpışma da Tokyo limanına gitmek için su da olan Filipin’ e ait yük gemisinde ise ciddi maddi hasar oluştu. 2016 yılının Şubat ayında 21 milyon Dolarlık güçlendirme ve bakım çalışmaları yapılan Amerikan USS Fiztgeral gemisi, Asya – Pasifik bölgesinde güvenliği sağlamak amacı ile Japon donanmasıyla görev yapıyordu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ