Sanikhaber.com

Amasya’da Prova İçin Kalkış Yapan Savaş Uçakları Vatandaşı Korkuttu. Korku Belediye Anonsu İle Son Buldu

Amasya’da Prova İçin Kalkış Yapan Savaş Uçakları Vatandaşı Korkuttu. Korku Belediye Anonsu İle Son Buldu

Amasya’da şehir merkezine yakın bir mesafede uçuş yapan 3 savaş uçağı vatandaşları korkuttu.

Her sene 12-22 Haziran tarihleri arasında kutlama şeklinde yapılan Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde, Amasya Tamimi’nin yayınlanışının 98. yıldönümü sebebiyle 22 Haziran günü gösteri uçuşu organize edecek olan Türk Hava Kuvvetlerine ait 3 jet bugün prova amacıyla şehir merkezine yakın yerlerde uçtu.

Amasya Merzifon 5. Ana Jet Üssünden kalkış yapan uçakların şehir merkezinden yakın geçtiği sırada çıkardığı ses bazı vatandaşlarda korkuya neden oldu. Vatandaşlar korkularını sosyal paylaşım sayfalarından takipçileri ile paylaştı.

Mehmet Hatipoğlu isimli bir vatandaş, “Şehrimizde uçakların bu kadar alçak uçuş yapması ve çıkarmış olduğu ses ile insanlarımızı paniğe ve korkuya sevk etmesi ve de bu uçuşların bir gösteri uçuşu olduğunun halkımıza zamanında haber verilmemesi büyük bir hatadır. 15 Temmuz gibi bir ihaneti ve işgali yaşamış bir millete daha hassas ve dikkatli olunmalı ve her gün yeni bir ihanet söylentisinin yaşandığı bu günlerde böylesine ihmalkar davranışlar sergilenmemelidir” ifadeleriyle yaşadıklarını ifade etti.

Amasya Belediyesinden vatandaşlar için yapmış olduğu anonsta uçakların 22 Haziran günü yapılması planlanan gösteri uçuşu nedeniyle prova yaptığı açıklandı…

İşte sosyal medyada bazı kullanıcıların yorumları;

Serpil isimli vatandaş: 22 Haziran hava gösteri provası !!! Ne kadar tedirgin olduk.. Çok üzücü

Berna isimli vatandaş: Çok aşırı korktuk… Sonra prova olduğunu öğrendik şükürler olsun ki

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ