Sanikhaber.com

Aleyna Tilki Kendi Şarkısına Kendisimi Telif Attı? Resmi Açıklamalar Geldi

Aleyna Tilki Kendi Şarkısına Kendisimi Telif Attı? Resmi Açıklamalar Geldi
Piyasaya çok hızlı ve güzel giriş yapan Aleyna Tilki şu aralar sosyal medyada çok konuşulanlar arasında. Sebebi ise kendi şarkısına kendisi telif attı olarak söyleniyordu yalnız resmi bir açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde Çağatay Akman’ın 240 milyon izlenmiş ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı, Anna RF’de olan telif hakları sebebi ile YouTube’den silinmişti ve bu sebepten sosyal medya bu konuyla ile ilgili sallanıyordu.
 Dün yine aynı duruma benzer bir sorun popüler şarkıcı Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısında meydana geldi. 200 milyon izlenen şarkı telif hakları sebebi ile YouTube’de yayından kaldırıldı. Akıl almaz olan ise, YouTube’ye telif gönderenin Aleyna Tilki olduğu söylenmekteydi.

Bu üzücü durumun arkasından Aleyna Tilki’nin kendi şarkısına kendisinin telif gönderdiği konusu gündeme oturmuştu. Yalnız Netd Müzik, DMC’nin Genel Müdürü Samsun Demir, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu yazılı açıklama ile bu olayı aydınlattı. Telif başvurusu sahte hesaptan yapılmıştır dedi ve,

“Değerli müzikseverler,
Bu gece YouTube’a kendini Aleyna Tilki adıyla tanıtan birisi başvurmuştur.Klibi için izin vermediğini beyan etmiştir. Bu başvuru nedeniyle maalesef YouTube Emrah Karaduman & Aleyna Tilki “Cevapsız Çınlama” klibini kapatmış bulunmaktadır. Bu kişinin tespiti için gerekli yasal başvuruları yapacağız. Diğer yandan YouTube nezdinde başvuruda bulunuyoruz. Bu konuyu en kısa sürede çözmek için çaba sarfedeceğimizi bilmenizi isterim.” diye konuştu.

Bu konu ile Aleyna Tilki’de bir paylaşım yapmıştır ve bu sahte hesaptan telif başvurusu yapan kişinin sahte olduğu söylenöişti. Netd Müzik ve DMC, bu olaya el attı ve sahte kişinin bulunması sonrada şarkının tekrar YouTube’de yayınlanması için çalışmalar başlatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ